Protezavimas

Dantų protezavimas yra dantų atkūrimo metodika medžiagomis, iš kurių laboratorijoje gaminami dirbtiniai dantys.

Dantų protezavimas yra dantų atkūrimo metodika medžiagomis, iš kurių laboratorijoje gaminami dirbtiniai dantys arba kitos protezo sudėtinės dalys.

Protezai gali būti daromi iš įvairių rūšių medžiagų, kurios skiriasi savo fizikinėmis savybėmis, estetiniu vaizdu ir kaina.

Plastikiniai vainikėliai ar tiltai paprastai vadinami laikinaisiais protezais dėl plastiko trumpaamžiškumo. Kruopščiai padaryti protezai iš plastiko gali atrodyti ganėtinai gražiai, tačiau jie greitai praranda savo estetines savybes: pakeičia spalvą, netenka blizgesio ir nusitrina.

Metalo  keramikos vainikėliai. Pastaruoju metu buvo  ko gero, viena populiariausių protezų rūšių Lietuvoje ir kitose išsivysčiusiose šalyse. Kokybiškai pagaminti metalokeramikiniai protezai yra ilgalaikiai, estetiškai priimtini  ir santykinai nebrangūs. Metalokeramikiniai protezai, palyginti su natūraliais dantimis, paprastai atrodo truputį pilkesni, jie neturi natūraliam dančiui būdingo skaidrumo. Neretai ties dantenomis atsiranda tamsi metalo juostelė, todėl jie tinkamesni krūminiams dantims protezuoti.

Bemetalės keramikos protezų gamyboje nenaudojamas metalas. Didžioji dalis bemetalės keramikos, susideda iš dviejų dalių: tvirto keraminio karkaso ir estetiškai atrodančios apdailinės keramikos (pav. cirkonio oksido bemetalės keramikos karkasas). Taigi, skaidrus bemetalės keramikos karkasas atrodo gražiau ir natūraliau negu neskaidrus ir tamsus metalokeramikinis protezų karkasas, todėl šios konstrukcijos protezai populiarėja protezuojant priekinius dantis.

Mikroprotezu vadinama grupė konstrukcijų, pašalinančių mažą arba vidutinio didumo vieno danties vainiko defektą. Joms priklauso įklotas, užklotas ir laminatė. Įklotas ir užklotas yra danties restauracijos būdai, leidžiantis atkurti kramtomųjų dantų kramtomąjį paviršių arba jo dalį ir apsaugoti likusias silpnąsias danties struktūras nuo galimo skilimo. Paprastai tariant, užklotas yra tiesiog didelis danties vainiko įklotas, iš viršaus uždengiantis nors vieną kramtomąjį gumburą/paviršių, ir griežtos ribos tarp pastarųjų restauracijos būdų nėra. Jei įkloto matmenys dideli, tikslingiau vartoti terminą „užklotas“, tačiau tai nereiškia, jog konstrukcija keičiasi iš esmės.

Įklotų ir užklotų analogu, vadinama laminatė. Ji uždengia visą danties (dažniausia priekinio) priekinį paviršių. Paprastai laminatės dedamos siekiant pagerinti estetinį burnos vaizdą.

Išimami protezai

Išimami protezai gali būti naudojami kaip laikinas arba pastovus dantų pakaitalas.Išimami dantų protezai yra pagal individualų užsakymą pagamintos dantų restauracijos priemonės, kurias reikia periodiškai išimti ir išvalyti. Jie yra nebrangūs ir greitai pagaminami.

  • Plokštelė
  • BreFlex plokštelė
  • Bio Dentaplast lankas 

Dauguma žmonių renkasi lanksčius, BreFlex protezus, nes jie geriau patenkina tiek praktinius, tiek estetinius poreikius ir sukelia didesnį komforto pojūtį. Lankstūs BreFlex dantų protezai suteikia pasitikėjimo kalbant, valgant, o svarbiausia – besišypsant.

 Lankstus BreFlex protezų mechanizmas leidžia dantų restauracijos priemonei geriau prisitaikyti prie Jūsų burnos judesių, jie yra gerokai patogesni.

Lankstūs protezai susilieja su natūraliais burnos audiniais ir tampa beveik nepastebimi. Jie ypač:

  • patvarūs ir ilgaamžiai,
  • lengvi,
  • patogūs,
  • beveik nepastebimi,
  • neinvaziniai,
  • nesukelia alergijų,
  • 100 % neišskiria monomero.