Danties fistulė – mažas kanalėlis, susidaręs tarp infekuotos, uždegimo apimtos danties šaknies viršūnės ir dantenų. Paprastai tariant, tai kelias, per kurį išeina dėl prasidėjusio uždegimo susidarę pūliai. Kodėl atsiranda fistulės ir kaip jos gydomos?

vid3

Dažniausiai, atsiradusi danties fistulė nesukelia jokio skausmo ar diskomforto, pacientas jaučia tik nedidelį iškilimą dantenose ir nemalonų skonį burnoje. Visgi, jei laiku nesuteikiama gydytojo odontologo pagalba, danties fistulės kanalas gali užsikimšti. Tuomet infektuotą dantį skauda, gali patinti veidas.

Atsiradimo priežastys

Dažniausia fistulės atsiradimo priežastis yra bakterinė infekcija, prasidėjusi dantyje. Dažniausiai infekcija susiformuoja dėl karieso, kuris pasiekia danties pulpą ir sukelia joje uždegimą, kitaip tariant dėl dantų šaknų kanaluose prasidėjusios infekcijos.

Taip pat fistulė gali atsirasti dėl nekokybiškai anksčiau atlikto endodontinio gydymo, patirtos danties traumos ar nuskilimo.

Gydymo būdai

Norint pašalinti fistulę, reikalingas endodontinis (dantų šaknų kanalų) gydymas arba pergydymas. Gydyti fistulę būtina, kadangi bakterinė infekcija, atsiradusi dantyje, niekur nedingsta ir gali komplikuotis. Kartais labai pažeisto danties nebegalima išgelbėti, tuomet jį tenka šalinti.

Taigi, atsiradus fistulei, svarbu reaguoti ir laiku kreiptis į gydytoją odontologą. T. Andziulio odontologijos klinikoje dirbantys gydytojai tiksliai įvertins uždegimo apimtą dantį ir atliks endodontinį gydymą. Užskirskite kelią komplikacijoms ir atvykite pas mus!

Registracija internetu Kontaktai