Norėtume, kad mūsų dantys visada būtų tvirti ir nepažeidžiami. Deja, bėgant metams, jie natūraliai dėvisi. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, su dantų trupėjimo, skilinėjimo ir nudilimo problema susiduria įvairiausio amžiaus žmonės visame pasaulyje. Kokie įpročiai pagreitina dantų dilimą ir kaip to išvengti?

Jeigu pastebėjote, kad Jūsų dantys neteko ankstesnio tvirtumo – įskilo jų paviršius, trupa ar dyla dantų krašteliai – didelė tikimybė, kad darote vieną iš šių klaidų:

antra2

Netinkami mitybos įpročiai

Prasti mitybos įpročiai tiesiogiai atsiliepia Jūsų dantų būklei. Jei vartojate daug saldaus maisto ir piktnaudžiaujate gėrimais, kuriuose gausu cukraus, kyla didelė rizika, kad dantų emalis jau netrukus bus stipriai pažeistas. Burnoje esančios bakterijos susijungia su cukrumi ir sukuria rūgštį, kuri tirpdo apsauginį dantų emalio sluoksnį.

Susilpnėjus emaliui, atsiranda tikimybė išsivystyti rimtoms dantų problemoms. Suplonėjus apsauginiam emalio sluoksniui, dantys tampa ženkliai trapesni ir kandant kietą maistą, gali išlūžti. Piktnaudžiavimas kontrastingu maistu, pavyzdžiui, derinant ledus su karštos kavos puodeliu, taip pat kenkia emaliui. Dėl didelio temperatūrų skirtumo, jis skilinėja, tad reikėtų ne tik riboti saldžiuosius skanėstus, bet ir vengti pernelyg skirtingų temperatūrų produktų vartojimo vienu metu.

Nekokybiškos dantų balinimo priemonės

Balta, estetiška šypsena – daugelio pacientų siekiamybė… Deja, nemažai žmonių siekia sutaupyti ir ieško priemonių, kuriomis galėtų išsibalinti dantis savarankiškai. Nesaugių ingredientų turintys balinimo milteliai, citrinos rūgštis, soda ir net druska – tai tik dalis priemonių, kuriomis dantis mėginama balinti savarankiškai. Gydytojai įspėja, kad nesaugūs dantų balinimo metodai ne tik nepasiekia norimo rezultato, bet ir kenkia dantims, žaloja jų apsauginį sluoksnį ir skatina emalio pažeidimus. Siekiant išgauti norimą rezultatą ir apsaugoti dantis, rekomenduojame rinktis profesionalų dantų balinimą.

second

Per kietas šepetėlis

Jei niekada nesusimąstėte, kodėl parduotuvių ir vaistinių lentynose galima rasti įvairaus minkštumo dantų šepetėlių, dabar – pats laikas įvertinti, ar Jūsų naudojamas šepetėlis yra Jums tinkamas. Gydytojai odontologai pastebi, kad per kietas dantų šepetėlis kenkia dantų emaliui, braižo jo paviršių. Tokiu būdu atsiranda iš pradžių plika akimi nepastebimų įtrūkimų. Vieną dieną galite nemaloniai nustebti pamatę, kad atsirado akivaizdus danties paviršiaus įskilimas. Jį galėjo išprovokuoti ne kas kitas, kaip per kietas dantų šepetėlis. Odontologai teigia, kad niekada nesuklysite, jei pasirinksite minkštą arba vidutinio minkštumo šepetėlį. Tad jeigu vonioje turite kietą šepetėlį, pats metas tarti jam sudie!

Jei susidūrėte su nusidėvėjusiais, pažeistais dantimis, tai įveiksite dantų laminačių pagalba, „Andziulio odontologijos klinikoje“. Tai procedūra, kai ypač plonomis perceliano arba presuotos keramikos plokštelėmis padengiamas pažeistas danties paviršius ir atkuriama prarasta dantų forma, spalva bei struktūra. Konsultacijai pas estetinės odontologijos profesionalę, gydytoją Jolantą Leškevičienę, maloniai kviečiame apsilankyti ,,Andziulio odontologijos klinikoje” adresu Veiverių g. 113, Kaune!

Registracija internetu Kontaktai