Nors šiuolaikinė odontologija stipriai pažengusi į priekį ir pacientams visada užtikrinamos beskausmės procedūros, nemažai žmonių jaučia didelę dantų gydymo baimę. T.Andziulio odontologijos klinikoje atliekamas dantų gydymas su sedacija padeda sėkmingai šią baimę nuslopinti ir atlikti reikiamą gydymą, nesukeliant pacientui jokio streso ir diskomforto.

Sedacija – kas tai?

Sedacija – tai specialių medikamentų sukeliamas sąmonės slopinimas, siekiant, kad pacientas jaustųsi ramus ir atsipalaidavęs. Pritaikius sedaciją, žmogus kvėpuoja savarankiškai, tačiau apsnūsta ar lengvai užmiega ir visiškai nebesijaudina dėl to, kas vyksta gydymo metu. Po procedūros jis dažniausiai nieko neatsimena arba atsimena tik dalinai, tad išvengiama ne tik diskomforto, bet ir nemalonių prisiminimų.

Kada rekomenduojamas dantų gydymas su sedacija

Dantų gydymas su sedacija – puiki išeitis ne tik jaučiantiems nesuvaldomą baimę, bet ir turintiems žemą skausmo slenkstį, itin jautrius dantis, žiaugčiojimo refleksą ir odontologinių procedūrų metu jaučiantiems pykinimą pacientams. Sedacija rekomenduojama ir planuojant sudėtingesnes ar ilgesnes odontologines procedūras.

Sedacija gali būti taikoma atliekant daugelį odontologinių procedūrų, tačiau dažniausiai ji pasitelkiama atliekant chirurginį gydymą. Gydymas su sedacija ne tik suteikia visišką komfortą pacientams, bet ir palengvina darbą gydytojams bei padeda užtikrinti sklandžią procedūrų eigą.

Atliekant sedaciją, pacientui į veną leidžiami sąmonę slopinantys medikamentai. Pacientui baiminantis adatos dūrio, prieš taikant nejautrą duodamas išgerti padedantis nusiraminti vaistas. Paciento miego gylis intraveninės sedacijos metu kontroliuojamas individualiai – stengiamasi užtikrinti komfortabilią pacientui ir užtikrinančią sklandų gydytojo darbą anesteziją.

040

Šis nejautros būdas yra visiškai saugus – T.Andziulio odontologijos klinikoje sedaciją atlieka patyrę gydytojai anesteziologai reanimatologai. Jie taip pat stebi paciento kvėpavimą, širdies veiklą, arterinį kraujo spaudimą bei deguonies koncentraciją visos procedūros metu.

Po sedacijos kurį laiką gali jaustis lengvas mieguistumas, vangumas, todėl būtina, jog taikant šį nejautros būdą, po procedūros saugiu paciento grįžimu namo pasirūpintų lydintis asmuo.

T.Andziulio odontologijos klinikos specialistai primena, gydymo su sedacija negalima atlikti karščiuojant, sergant peršalimo ar kitomis ligomis – tokiu atveju procedūrą reikėtų atidėti iki to laiko, kol visiškai pasveiksite. Ruošiantis procedūrai, likus 6 valandoms iki jos negalima valgyti, o likus 2 valandoms – ir gerti.

+37060706275