Paprasčiau, nei galvojote: visa tiesa apie dantų atkūrimą 2020-09-09

Paprasčiau, nei galvojote: visa tiesa apie dantų atkūrimą

Skaudi realybė: prarasti dantys sukelia aibę nepatogumų ir sveikatos rizikų, o bedantė šypsena veikiau atstumia, nei patraukia. Ar tokiems pacientams dar įmanoma susigrąžinti kramtymo funkciją ir gyvenimą be kompleksų? Gydytojas-odontologas Tomas Andziulis sutiko pasidalinti visa tiesa apie šiuolaikinius dantų atkūrimo metodus.

Skaityti daugiau
Gydytojas Tomas Andziulis atskleidžia 4 mitus apie dantų netekimą 2021-05-28

Gydytojas Tomas Andziulis atskleidžia 4 mitus apie dantų netekimą

Vis dar gaji nuomonė, kad dantų netekimas – natūrali senėjimo proceso dalis. Atrodo lyg ir logiška, kad senstant dantys silpnėja ir pradeda kristi. Gyd. odontologas-implantuojantis gydytojas Tomas Andziulis teigia, *kad dantų netenkama įvairiame amžiuje ir dėl labai skirtingų priežasčių. Kartais šį skausmingą procesą paskatina ir mitai apie dantų bei burnos priežiūrą. Kokie jie?*

Skaityti daugiau
Gyd. Jolanta Leškevičiūtė atvirai: kokių klaidų vengti, siekiant estetiškos šypsenos? 2021-05-28

Gyd. Jolanta Leškevičiūtė atvirai: kokių klaidų vengti, siekiant estetiškos šypsenos?

Natūraliai balta, harmoninga šypsena – turtas, kurį norime puoselėti kuo efektyviau. Deja, tam tikri įpročiai nejučia prisideda prie negrįžtamų šypsenos pokyčių ir dantų dėvėjimosi. Su gydytoja odontologe-ortopede Jolanta Lečkevičiūte kalbame apie tai, kaip puoselėti savo dantis ir ką daryti, jeigu Jūsų šypsena prarado pirminį baltumą ir žavesį.

Skaityti daugiau
Gyd. Tomas Andziulis apie prarastus dantis: „su išimamais protezais komplikacijų neišvengsite“ 2021-07-12

Gyd. Tomas Andziulis apie prarastus dantis: „su išimamais protezais komplikacijų neišvengsite“

Praradus dantis, pacientai susiduria su dilema: delsti, nieko nekeisti, ar rinktis dantų atkūrimą. Praeityje ypač plačiai taikyta (ir iki šiol gana populiari) prarastų dantų atkūrimo technika – išimami dantų protezai. Deja, odontologų teigimu, tai itin prastas pasirinkimas, kuris atneša daugiau žalos nei naudos. Kodėl gydytojai nerekomenduoja išimamų protezų ir kokią alternatyvą rinktis veiksmingam dantų atkūrimui?

Skaityti daugiau
Trupa, dyla ar skilinėja dantys? Darote šias 3 klaidas! 2021-07-12

Trupa, dyla ar skilinėja dantys? Darote šias 3 klaidas!

Norėtume, kad mūsų dantys visada būtų tvirti ir nepažeidžiami. Deja, bėgant metams, jie natūraliai dėvisi. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, su dantų trupėjimo, skilinėjimo ir nudilimo problema susiduria įvairiausio amžiaus žmonės visame pasaulyje. Kokie įpročiai pagreitina dantų dilimą ir kaip to išvengti?

Skaityti daugiau