Prieš kelerius metus gydyti smarkiai pažeistus, prarastus dantis išimamais dantų protezais buvo įprasta praktika. Atsižvelgiant į šių dienų skaitmenines gydymo galimybes ir alternatyvas, išimami protezai nebėra pirmasis pacientų pasirinkimas siekiant atkurti stipriai sugadintus, prarastus dantis. Alternatyvus, vis labiau atrandamas būdas – implantacija. Ką svarbu prisiminti?

isore 01

Kadangi šis dantų atkūrimo būdas vis labiau populiarėja, sklando daugybė mitų, prieštaraujančių implantų veiksmingumu. Kuo ypatingas dantų atkūrimas implantais ir kaip atsirinkti teisingą informaciją – sužinosite šiame straipsnyje.

Implantai – saugūs ir patikimi

Tai, kad implantai sukelia skausmą, yra pernelyg sudėtingas gydymo būdas ar kelia riziką sveikatai, yra neteisybė. Danties implantas, priešingai nei daugelis įsivaizduoja, yra mažas titano varžtelis, sriegiamas į žandikaulį pakeičiant prarastą dantį.

Implantai ne veltui gaminami iš titano – tai bene saugiausias, tvirčiausias ir patikimiausias metalas, prie kurio žmogaus organizmas gali lengvai prisitaikyti. Todėl implantai nesukelia alergijų, yra saugūs, patikimi, ilgaamžiai. Įsriegus implantus, jie tarnaus ilgus metus.

Nesudėtinga procedūra

Priešingai nei mano daugelis pacientų, implantacija nėra sudėtinga ir labai daug laiko atimanti procedūra. Priklausomai nuo paciento situacijos, vieną implantą galima įsriegti vos per 20–30 min., todėl dažniausiai užtenka vos vieno vizito. Sudėtingesniais atvejais, kai žandikaulis per trumpas, prieš implantaciją atliekama kaulo priauginimo procedūra, todėl implantacija gali būti atliekama per kelis vizitus.

vidus 01

Įsriegti implantai turi sugyti žandikaulyje. Tai paprastai užtrunka 3–5 mėnesius. Praėjus gijimo laikotarpiui, pradedamas protezavimas – pagaminamos dantų restauracijos tvirtinamos ant sugijusių implantų.

Implantai nesiskiria nuo tikrų dantų

Implantų funkcija ypatinga tuo, kad jie beveik visiškai nesikiria nuo tikrųjų dantų. Implantai tiksliai atkartoja tikrų dantų formą, išvaizdą, funkciją (efektyvų kramtymą). Be to, implantai atrodo itin natūraliai – paprastai sunku atskirti juos nuo kitų dantų.

Tuo implantacija ir patogi – implantai tvirtinami žandikaulyje, jie patogūs ir sukuria natūralių dantų vaizdą, priešingai nei slankiojantys, išimami dantų protezai, kuriuos galima lengvai atskirti nuo tikrųjų dantų.

Nereikalauja specialios priežiūros

Kadangi dantų implantai tarnauja tarsi natūralūs dantys, jiems nereikalinga speciali priežiūra. Implantus, kaip ir tikrus dantis, reikėtų valyti kelis kartus per dieną – ryte ir vakare, naudoti dantų siūlą, skalavimo skystį.

Tam, kad implantai tarnautų kuo ilgiau, pasak specialistų, vertėtų nepamiršti svarbios procedūros – profesionalios burnos higienos, kurios metu profesionaliai išvalomi dantys ir specialiais odontologiniais įrankiais pašalinamos visos apnašos. Kruopšti implantų priežiūra užtikrins, kad sveika, estetiška šypsena džiaugsitės dar ilgus metus.

Taigi, implantai – bene patogiausias pasirinkimas atkurti prarastus, labai pažeistus dantis ir suteikti šypsenai natūralią išvaizdą. Jeigu abejojate, ar šis būdas tikrai tinkamas Jums, kviečiame atvykti į konsultaciją T. Andziulio odontologijos klinikoje. Įvertinsime dantų būklę, atliksime reikalingus tyrimus, atsakysime į visus klausimus ir padėsime efektyviai susigrąžinti gražią šypseną!

Registracija internetu Kontaktai