Žandikaulio, sąkandžio, dantų lanko susiformavimui itin didelę įtaką daro genetika. Nepaisant ortodontinio gydymo galimybių, kartais netaisyklingo sąkandžio gydymą lydi nesėkmės. Dėl to T. Andziulio odontologijos klinikos komanda šiame straipsnyje aptaria dažniausius išorinius veiksnius, formuojančius sąkandžio patologijas.

vidini

Kas formuoja netaisyklingą sąkandį?

Pirmiausia, didelę įtaką sąkandžio patogolijoms turi netaisyklingas kvėpavimas per burną. Kvėpavimas per burną lemia veido raumenų disbalansą, o esant raumenų disbalansui, gali pakisti žandikaulio padėtis, todėl atsiranda ir sąkandžio problemų. Gydytojai sutinka, kad sveikiausia kvėpuoti yra pro nosį.

Be to, iškrypusį sąkandį gali formuoti ir netaisyklinga liežuvio padėtis. Ramybės metu liežuvis turėtų būti priglaustas prie gomurio, o lūpos sučiauptos. Jei liežuvis įsitempęs ir stumia priekinius dantis, tai gali būti viena iš netaisyklingo sąkandžio priežasčių. Dėl tokios liežuvio padėties dažnai atsiranda sąkandžio patologija, vadinama atviru sukandimu.

Sąkandžiui ir žandikauliui įtaką daro vartojamas maistas ir žalingi įpročiai (pavyzdžiui, lūpos laikymas tarp dantų).

Kaip išvengti?

Norint, kad genetinė žandikaulio padėtis išliktų taisyklinga, rekomenduojame ramybės metu kvėpuoti per nosį, liežuvį priglausti prie gomurio (to daryti nereikia tik valgant, kramtant), dažniau kramtyti kietą maistą, atsisakyti žalingų įpročių.

Daugiau naudingų patarimų išgirsite konsultacijos metu T. Andziulio odontologijos klinikoje. Kviečiame apsilankyti!

Registracija internetu Kontaktai