Dabar mitais apipinta implantacija pacientus gąsdina vis mažiau, kadangi yra būdas ją paversti visiškai neskausminga. Pacientų ramybei užtikrinti gydytojai odontologai naudoja nejautrą – sąmonės malšinimą nuskausminančiais vaistais. Ši procedūra visiškai saugi, egzistuoja netgi kelios jos rūšys, kurios skiriasi savo poveikiu. Kaip veikia nejautra ir ar jai reikia pasiruošti iš anksto?

041 copy

Skirtingas nejautros poveikis

Nejautra, sukeliama odontologinių procedūrų metu, gali būti vietinė arba bendroji, taip pat yra ir kita jos rūšis vadinama sedacija. Skirtingos nejautros skiriasi savo poveikiu ir trukme. Tinkamiausią nuskausminimo būdą implantacijos metu gydytojas parenka atsižvelgdamas į paciento dantų būklę, gydymo sudėtingumą ir jo poreikius.

Jeigu pacientas labai bijo implantacijos procedūros, baimei numalšinti naudojama sedacija – speciali odontologo paskirta geriamų arba purškiamų vaistų dozė. Dažniausiai suaugusiems atliekama intraveninė sedacija, kai vaistai suleidžiami į veną. Sedacijos metu pacientas visiškai atsipalaiduoja, nejaučia skausmo, tačiau išlieka budrus. Prireikus galima sedaciją pratęsti.

Vietinė nejautra taikoma tada, kai pacientas nenori nieko jausti odontologinių procedūrų metu. Taip pat ir tada, kai norima išvengti skausmo atliekant skausmingas procedūras ir nemalonių pojūčių. Pavyzdžiui, vietinė nejautra gali būti taikoma gręžiant ėduonies pažeistas dantų skylutes.

Bendroji narkozė taikoma tik sudėtingų gydymų, operacijų metu, kai pacientas turi pernelyg didelę dantų gydymo baimę. Bendrosios narkozės metu pacientas giliai miega ir nieko nejaučia.

Ką būtina žinoti prieš bendrąją nejautrą?

Apie tai būtinai informuokite savo artimuosius tam, kad jie Jus palydėtų į kliniką ir pasiimtų po procedūros, kadangi po bendrinės nejautros taikymo negalima vairuoti. Iki procedūros likus 6 valandoms nieko nevalgykite ir neužkandžiaukite, o likus 2 valandoms – negerkite skysčių.

Bendrinė nejautra gali būti atliekama tiek suaugusiems, tiek vaikams nuo 4 metų. Visgi procedūra negali būti taikoma pacientams, kurie yra alergiški anestetikams, sergantiems gretutinėmis ligomis, turintiems centrinės nervų sistemos sutrikimų ar kvėpavimo takų problemų. Todėl prieš taikant bendrinę nejautrą svarbu pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.

Nekenkia sveikatai

Visgi susilaukiame nemažai nerimo iš pacientų prieš nejautros procedūras. Norime nuraminti, kad specialaus nejautrų atlikimo skaičiaus nėra, vadinasi procedūra gali būti atliekama tiek kartų, kiek reikia. Šių dienų nejautros yra greitos, visiškai saugios, po jų greitai pabundama, o „užmarinta“ dantų vieta greitai atitirpsta.

Nepriklausomai nuo nejautros tipo, pacientas visuomet stebimas gydytojo, tad bet koks nukrypimas nuo normos bus iš karto pastebėtas ir išspręstas. Nemalonūs šalutiniai poveikiai po nejautros pasireiškia labai retai.

Kviečiame implantaciją patikėti profesionaliems šios srities specialistams „T. Andziulio odontologijos klinikoje“! Prieš procedūrą atliksime visus reikalingus tyrimus, išklausysime Jūsų poreikius, pasikalbėsime apie nejautros reikalingumą ir būsimą implantacijos eigą.

Registracija internetu Kontaktai