Bedantystė – patirtis, kurios išvengti norėtų kiekvienas, bet susiduria įvairaus amžiaus pacientai. Nesvarbu dėl kokių priežasčių buvo prarasti dantys, tačiau tai neigiamai paveikia gyvenimo kokybę. Gydytojai odontologai ragina nedelsti ir kreiptis pagalbos į specialistus, kadangi bedantystės ignoravimas gali pridaryti nemažai žalos bendrai organizmo būklei.

Andziulio klinika 291

Gyd. odontologas T. Andziulis

Kintantys veido bruožai

Žmogaus dantys atlieka ne vieną svarbią funkciją: jais kramtomas maistas, dantys reikalingi estetiškai šypsenos visumai, aiškiai dikcijai ir veido formos palaikymui. Su laiku žmogaus veido bruožai keičiasi, tačiau esant bedantystei šis procesas gali įvykti greičiau. Praradus daugelį arba visus dantis ir delsiant juos atkurti, žandikaulio kaulas netenka atramos ir pradeda tirpti. Didėja dantų paslankumas, jie ima judėti atsiradusios ertmės link, todėl išryškėja nosies ir lūpų raukšlės, sutrumpėja smakras, o veidas vizualiai atrodo gerokai senesnis nei iš tiesų yra. Uždelstas dantų atstatymas gali turėti neigiamos įtakos bendrai veido struktūrai. Uždelsus sunykusio kaulo atauginimo operacija gali būti sudėtingesnė: visa danų atkūrimo procedūra, pradedant žandikaulio kaulo augmentacija, baigiant implantacija ir protezavimu, bei gijimo procesas gali trukti kiek ilgiau.

Virškinimo trakto sutrikimai

Visapusišką virškinimo sistemos veiklą užtikrina ne tik sveikas ir kokybiškas maistas, bet ir tai, kaip mūsų organizmas geba jį apdoroti. Bedantystė gali būti susijusi su virškinimo trakto sutrikimais. Į skrandį patekusio prastai susmulkinto maisto organizmas nėra pajėgus apdoroti, todėl bėgant laikui atsiranda įvairių virškinimo trakto sutrikimų. Negana to, kieto maisto vartojimas, pavyzdžiui, morkų, riešutų, gali sukelti diskomfortą ir skausmą.

shutterstock 713159536

Visų žandikaulio dantų atkūrimas

Papildomos finansinės išlaidos

Prarastus dantis galima atkurti praėjus ir ilgesniam laikui, bet delsimas tik dar labiau komplikuoja situaciją. Kuo ilgiau atidėliojamas gydymas, tuo kaulo priauginimo operacija bus reikalaujanti didesnių apimčių. Tačiau kiekvieno paciento atvejis yra labai individualus.

Nesvarbu, kurioje žandikaulio dalyje praradote dantį, į tai nereikėtų numoti ranka. Laiku apsilankę pas odontologą išvengsite uždelsto gydymo nemalonumų. Kviečiame apsilankyti T. Andziulio odontologijos klinikoje, kur atsakysime į visus kilusius klausimus dėl dantų atkūrimo.

Registracija internetu Kontaktai