Sparčiai tobulėjant technologijoms, pacientams siūlomi vis kokybiškesni dantų protezavimo būdai, užtikrinantys ne tik estetišką išvaizdą, bet ir komfortą bei patvarumą.

tituline3

Gyd. odontologas Tomas Andziulis

Bemetalė keramika – tai iš porceliano gaminami dantų protezai: bemetalės keramikos vainikėliai, keraminės laminatės, keraminiai įklotai ir užklotai. Savo sudėtyje jie neturi metalo lydinių, kaip ir mūsų dantys yra laidūs šviesai, todėl atrodo natūraliai ir labai estetiškai. Pagaminti iš biologiškai suderintos, nealergizuojančios medžiagos, bemetalės keramikos protezai pasižymi ir panašiomis kaip natūralaus danties fizinėmis savybėmis, tinka alergiškiems metalo lydiniams žmonėms, yra atsparūs apnašų kaupimuisi, temperatūros pokyčiams ir nusidevėjimui. Jų spalva, bėgant metams, išlieka nepakitusi, juos dėvint, burnoje nejaučiamas specifinis metalo skonis. Bemetalė keramika idealiai priglunda prie danties audinių, nesimato metalinio protezo krašto, todėl puikiai tinkama priekiniams dantims atkurti. Skirtingai nei dėvint metalo keramikos protezus, naudojant bemetalę keramiką išvengiama melsvo dantenų atspalvio, todėl dantenos atrodo natūraliai. Bemetaliai protezai nedirgina dantenų, todėl puikiai tinka turintiems jautrias dantenas žmonėms.

Bemetalės keramikos vainikėliai dengia tris ar daugiau danties šoninių ir kramtomąjį paviršius ar kandamąjį kraštą, jie yra dedami ant specialiai paruoštų dantų arba fiksuojami prie likusių dantų.  Dažniausiai dantų vainikėlis naudojamas atstatyti nuskilusį, sutrupėjusį ar kitaip pažeistą dantį. Priklausomai nuo atkūriamo danties paviršiaus ploto ir tūrio, bemetalės keramikos vainikėliai gali būti daliniai, pusiniai ir dengiantys visą dantį. Kokie fiksuoti bemetalės keramikos vainikėliai tinka būtent jums kiekvienu konkrečiu atveju pataria gydytojas odontologas.

vainikelis

Cirkonio keramikos vainikėlis

Priekiniams dantims restauruoti gali būti naudojamos itin estetiškos, plonos, beveik nepastebimos plokštelės – keraminė laminatės, kuriomis padengiamas priekinis ir (ar) kandamasis danties paviršius. Keraminėmis laminatėmis gali būti koreguojama danties forma, spalva, įvairūs defektai, panaikinami tarpai tarp dantų.

Keraminiai įklotai ir užklotai gali sėkmingai atlikti plombų funkciją, kai pažeista danties dalis yra per didelė plombuoti. Įklotais galima atstatyti danties vagelių ir duobučių pažeidimus, o užklotu padengti visą kramtomąjį danties paviršių. Keraminiai įklotai ir užklotai dėl jų gamybos technologijos ( jie gaminami specialiose krosnelėse aukštoje temperatūroje) yra daug atsparesni nusidėvėjimui nei įprastos plombos.

T. Andziulio odontologijos klinikos specialistai pabrėžia, kad individualiai pritaikyta bemetalė keramika ne tik padeda atkuri estetinį vaizdą, bet ir ženkliai pagerina kramtymo funkciją bei gyvenimo kokybę. Patyrę gydytojai odontologai laukia Jūsų, pasirengę individualiai įvertinti Jūsų dantų būklę ir padėti pasirinkti šiuolaikiškiausius ir patikimiausius jų atstatymo būdus.

Registracija internetu Kontaktai