Numatytas apsilankymas pas gydytoją odontologą, tačiau pasireiškė peršalimo ligų požymiai – pradėjote sloguoti, kosėti, skauda gerklę? Ar atidėti vizitą klinikoje, jeigu ant lūpų iškilo pūslelinė? Dantų skausmas ir kitos burnos ligos nesirenka palankaus laiko, todėl svarbu žinoti, kaip elgtis, jeigu nesveikuojate ir jaučiate stiprų skausmą burnoje.

antra2

Pūslelinė tik atrodo „nerimta“

Lūpų pūslelinė yra išties nemalonus negalavimas, kurį sukelia herpes virusas. Tai infekcija, kuri slepiasi daugelio mūsų organizme. Viruso pasireiškimą išprovokuoja įvairūs veiksniai: tai gali būti klimato pokyčiai, ultravioletiniai spinduliai, nuovargis, stresas, nusilpęs imunitetas. Jeigu ant veido iškilo pūslelinė, tokios procedūros kaip ėduonies gydymas, dantų rovimas, profesionalioji burnos higiena yra negalimos.

Daugumos odontologinių procedūrų metu audiniai yra mechaniškai pažeidžiami. Tai lemia dar lengvesnį viruso patekimą į paciento organizmą. Tai lemia komplikacijų riziką: gresia herpetinio stomatito išsivystymas: tokiu atveju skausmingomis žaizdelėmis nusėjama burnos gleivinė. Jaučiamas deginimas, perštėjimas, skausmas valgant ir bendras diskomfortas.

Odontologo kėdėje neišlaikomas saugus atstumas

Pajutus peršalimo simptomus – gerklės skausmą, slogą, kosėjant ar karščiuojant – rutininės odontologinės procedūros, kaip profilaktinė apžiūra, profesionali burnos higiena ir profilaktinis gydymas turėtų būti atidedami.

Atliekant odontologinį gydymą, specialistas privalo pasilenkti labai arti paciento burnos: atstumas tarp gydytojo ir paciento daugeliu atvejų nesiekia net pusmetrio (50 cm.). Tai reiškia, kad neįmanoma laikytis augaus atstumo. Dirbdami rizikingomis sąlygomis, gydytojai odontologai patiria išaugusią riziką užsikrėsti įvairiomis užkrečiamomis ligomis bei perduoti virusus kitiems pacientams.

antra4

Būtinoji pagalba – jeigu skauda nepakeliamai

Šalyje esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, patartina dar kruopščiau švarinti savo ir savo vaikų burnas, nes daugiausiai padėti sau mes galime patys – aktyviai valant burną nesusirgti ėduonimi ir periodonto ligomis.

Deja, kartais danties skausmas užklumpa pačiu netinkamiausiu metu. Jeigu nesveikuojate ir jaučiate stiprų skausmą, kreipkitės į T. Andziulio kliniką. Kentėti yra ne tik sunku, bet ir pavojinga sveikatai: negydoma problema toliau komplikuojasi. Klinikoje dirbantys odontologai ne tik numalšinsi skausmą, bet ir pašalins jo priežastį.

Raginame nekentėti ir kuo skubiau kreiptis į T. Andziulio kliniką tel. +370 607 06275. Klinikos personalas saugo savo ir pacientų sveikatą, todėl laikosi griežtų saugumo reikalavimų.

Registracija internetu Kontaktai