Dantų estetinė išvaizda ne tik yra viso mūsų bendro įvaizdžio dalis, bet ir sveikatos veidrodis, į kurį žvilgtelėjęs gydytojas gali nemažai papasakoti apie mūsų gyvenimo būdą, įpročius, mitybą. Nusidėvėję dantys taip pat išduoda įvairias sveikatos problemas, apie kurias šiandien kalbamės su gydytoja odontologe-ortopede Jolanta Leškevičiūte.

Dantų problemos ir sveikatos sutrikimai

antra2

Gyd. odontologė-ortopedė J. Leškevičiūtė

„Nedaugelis pacientų žino, kad dantų ligos dažnu atveju sukelia ir gretutines ligas arba apsunkina esamų lėtinių ligų gydymą. Burnoje aptinkamos bakterijos didina insulto riziką, paskatina vėžio ar netgi Alzheimerio ligų atsiradimą“ – pasakoja gydytoja odontologė Jolanta Leškevičiūtė, siekdama atkreipti pacientų dėmesį į dantų priežiūrą ir jų ligų gydymo svarbą.

Ne ką mažiau problemų nei dantų ligos, sukelia ir pačių dantų netekimas: „Netekus dantų, apribojama kramtymo funkcija, nebegalime jo gerai sukramtyti, todėl suprastėja ir virškinimo procesas. Tai išprovokuoja virškinamojo trakto sutrikimus: gastritas, skrandžio opos.“ – teigia specialistė. Ji taip pat priduria, kad atkūrus prarastus dantis, šios problemos taip pat neretai išsisprendžia.

Psichologinė būklė

Dantų būklė tiesiogiai siejasi su emocine ir psichologine žmogaus būsena. Gydytoja odontologė J. Leškevičiūtė pastebi, kad asmenys, turintys pažeistus, nudilusius, nusidėvėjusius dantis, taip pat susiduria ir su psichologiniais iššūkiais: stinga pasitikejimo savimi, kamuoja nerimas, suprastėja socialinis gyvenimas. Tuo tarpu griežimo dantimis (bruksizmo) problema neretai ištinka nuolatinę įtampą patiriančius pacientus. „pažeisti, nudilę ar formą pakeitę dantys, sužemėjęs sąkandis išduoda, kad žmogus patiria stresą, todėl nevalingai jais griežia. Dantis būtina saugoti nuo dilimo, kitu atveju jie trupa, skilinėja ir tenka dantis restauruoti.“ – tikina pašnekovė.

Nėštumas ir dantys

antra2

Pasak gydytojos, hormoniniai pokyčiai, prasidedantys organizme kai moteris pastoja, pakitusi mityba ir rytinis pykinimas neabejotinai atsiliepia dantų ir burnos būklei. „Pasikeitusi rūgščių pusiausvyra, atsiradę mikroorganizmai gali sukelti įvairius burnos ertmės uždegimus, dantenų kraujavimą, emalio pakitimus. Tai lemia padidėjusį dantų jautrumą bei sukelia dantų ėduonies rizika.“ – sako gydytoja odontologė. Ji pabrėžia, kad nėštumo metu dantų priežiūrai reikia skirti dar daugiau dėmesio nei įprastai. Ne tik dėl gimdyvės, bet ir dėl būsimo vaikelio gerovės: negydomos infekcijos didina priešlaikinio gimdymo riziką.

Pastebėjus dantų emalio pažeidimus ar dantų formos pakitimus, siūlome rinktis funkcijos ir estetinės išvaizdos atkūrimą dantų laminatėmis. Tai plonos keramikinės plokštelės, specialiu cementu tvirtinamos ant danties – jos atstato dantų formą, koreguoja dantų atspalvį ir net sustiprina dantis! Šią procedūrą Andziulio klinikoje teikia estetinės odontologijos specialistė, gydytoja odontologė-ortopedė Jolanta Leškevičiūtė.

Kviečiame apsilankyti profilaktiniam dantų būklės įvertinimui ir drauge su mūsų komanda išspręsti odontologines problemas jau šiandien!

Registracija internetu Kontaktai