Natūraliai balta, harmoninga šypsena – turtas, kurį norime puoselėti kuo efektyviau. Deja, tam tikri įpročiai nejučia prisideda prie negrįžtamų šypsenos pokyčių ir dantų dėvėjimosi. Su gydytoja odontologe-ortopede Jolanta Lečkevičiūte kalbame apie tai, kaip puoselėti savo dantis ir ką daryti, jeigu Jūsų šypsena prarado pirminį baltumą ir žavesį.

Gyd. odontologė-ortopedė Jolanta Leškevičiūtė

  • Nenaudokite naminių balinamųjų priemonių

Siekdami baltesnės šypsenos, dalis žmonių kliaunasi „liaudiškais“ metodais, naudodami buityje randamas priemones. Anot gyd. J. Leškevičiūtės, tai gali sukelti skaudžių pasekmių. „Pasitaiko, kad žmonės tiki mitu, esą maistinė soda, Himalajų druska ar citrinų rūgštis dantims suteiks baltesnę spalvą. Deja, tokie balinimai namuose gali baigtis skausmingai: subraižytu, pažeistu dantų emaliu, labai sujautrėjusiais dantimis ir sužalotomis dantenomis. Dantų balinimui rinkitės tik gydytojų patvirtintus metodus, neužsiimkite savigyda, kuri dantis gali pažeisti negrįžtamai“- įspėja odontologė.

  • Atidžiai pasirinkite dantų šepetėlį

Siekiant kokybiškos dantų priežiūros, būtina reguliariai valytis dantis, nepamiršti tarpdančių siūlo ir tarpdančių šepetėlio, burnos skalavimo skysčio... tačiau, anot odontologės J. Leškevičiūtės, yra dar vienas svarbus aspektas, apie kurį retai susimąstome. „Nemažai pacientų renkasi jiems visai netinkamus dantų šepetėlius kietais šereliais, manydami, kad tai užtikrins efektyvesnį dantų valymą. Deja, kieti šereliai (ypač, jei pacientas dantis valo netaisyklingai, labai spausdamas šepetėlį prie dantų paviršiaus), gali pažeisti emalį ir lemti spartų dantų dėvėjimąsi“. Gydytoja rekomenduoja pasitarti su savo odontologu ir rinktis šepetėlius minkštesniais šereliais.

  • Dantys – ne įrankis

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad dantys – pakankamai trapus organas, kurį būtina „naudoti“ pagal paskirtį. „Kartais pacientai dantimis mėgina atidaryti įvairias pakuotes, butelius, gliaudo riešutų kevalus arba kramto tam visiškai netinkamus produktus, pavyzdžiui, ledo kubelius. Tokiu būdu traumuojamas dantų emalis, dantys stipriai pažeidžiami ir gali išlūžti“.

vidus antra2

Dantų laminatės

Svajojantiems apie didesnę estetiką yra sprendimas

Saugote savo dantis, tačiau bėgant laikui pastebėjote, kad daili šypsena prarado dalį savo žavesio? Turintiems nusidėvėjusius, aptrupėjusius, spalvą praradusius dantis ir tyliai pasvajojantiems apie pokyčius, gyd. J. Leškevičiūtė turi sprendimą – estetinį dantų protezavimą laminatėmis.

Kai pacientas pageidauja ilgalaikių, pastebimų ir saugių rezultatų, išeitis – laminatės, iš itin plonos porceliano keramikos pagamintos plokštelės. Tai puikus būdas pakoreguoti neproporcingus, trupančius, nuskilusius, ar spalvą pakeitusius dantis, tausojant natūralius jų audinius. Idealiai šypsenai sukurti užtenka kelių vizitų, todėl labai greitai galėsite džiaugtis atsinaujinusiais dantimis.“- pasakoja specialistė.

Atliekant estetinį protezavimą laminatėmis, užmaskuojami šypsenos trūkumai, tarpai tarp dantų, dantims suteikiama norima spalva bei forma. Dantų laminatės kiekvienam pacientui kuriamos individualiai, atsižvelgiantį veido bruožus ir net charakterį, todėl galutinis rezultatas atrodo ypač natūraliai.

Jeigu planuojate pokyčius, kviečiame apsilankyti T. Andziulio odontologijos klinikoje. Patyrę estetinės odontologijos profesionalai įsiklausys į Jūsų pageidavimus, įvertins dantų būklę ir pasiūlys Jums tinkamiausią šypsenos atkūrimo sprendimą!

Registracija internetu Kontaktai