Praradus dantis, pacientai susiduria su dilema: delsti, nieko nekeisti, ar rinktis dantų atkūrimą. Praeityje ypač plačiai taikyta (ir iki šiol gana populiari) prarastų dantų atkūrimo technika – išimami dantų protezai. Deja, odontologų teigimu, tai itin prastas pasirinkimas, kuris atneša daugiau žalos nei naudos. Kodėl gydytojai nerekomenduoja išimamų protezų ir kokią alternatyvą rinktis veiksmingam dantų atkūrimui?

Aibė trūkumų

Andziulio odontologijos klinikos gydytojas odontologas-implantuojantis gydytojas Tomas Andziulis įspėja, kad išimami protezai yra pigesnis sprendimas, kuris gali atnešti nemažai komplikacijų. Specialistas įvardija šiuos pagrindinius protezų trūkumus:

antra
  • Protezai atrodo nenatūraliai;
  • Išimamiems protezams tvirtinti reikia nuolat naudoti specialų kremą;
  • Protezai yra pagaminti iš kietos medžiagos, remiasi į dantenas, gali trinti ir sukelti diskomfortą valgant;
  • Protezai sukelia svetimkūnio pojūtį burnoje;
  • Kyla didesnė apnašų ir karieso grėsmė aplink sveikuosius dantis;
  • Netekus danties, prasideda kaulo tirpimo procesai. Išimami protezai neužkerta kelio kaulo tirpimui;
  • Įprastus protezus būtina išsiimti kiekvieną vakarą.

Kyla rizika sveikatai

Anot pašnekovo, išimami protezai sukelia skausmą, fizinį diskomfortą. „Dantų plokštelė liečiasi su dantenomis: tarp jų atsiranda trintis, tad dantenos neretai reaguoja į plokštelę kaip į svetimkūnį, o pacientas patiria nuolatinį skausmą, maudimą“. Negana to, dantenoms patiriant dirginimą, gali kilti uždegiminiai procesai: dantenos ir sveikieji dantys gali būti jautresni, labiau pažeidžiami. Nešiojant išimamus protezus, aplink sveikuosius dantis greičiau formuojasi apnašos ir išauga karieso rizika.

Akivaizdu: pasirinkus išimamus dantų protezus, pacientai ne tik kenčia nemalonius pojūčius, bet ir gali pakenkti likusiems sveikiesiems dantims.

Psichologiniai iššūkiai

Anot gyd. T. Andziulio, išimami protezai kelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. „Kad ir kaip puikiai išimami protezai būtų pagaminti ir pritaikyti, svetimkūnio jausmas, kai burnoje yra išimama dantų plokštelė, neapleidžia niekada. Be to, šie protezai turi būti fiksuojami specialiu kremu. Tai nėra patikimas sprendimas, todėl žmogus patiria nuolatinį nerimą, kad plokštelė netikėtai iškris. Tokiu būdu pacientams atsiranda psichologinių ir emocinių problemų, jie tampa susikaustę, nepavyksta pilnai atsipalaiduoti ir pradeda trūkti pasitikėjimo savimi“- apie psichologinius iššūkius kalba odontologas.

antra foto2

Implantai – geriausia alternatyva

Siekiant apsaugoti save nuo bet kokių nemalonių pojūčių, implantai – patikimiausias metodas dantų atkūrimui. „Implantas yra nedidelis sraigtelis, kuris greitai ir be skausmo sriegiamas į žandikaulio kaulą ir atlieka danties šaknies funkciją. Implantai gali tarnauti visą gyvenimą, be to, nereikia naudoti papildomų priemonių jų tvirtinimui, baimintis dėl galimo iškritimo. Implantai idealiai prisitaiko prie dantenų, o žandikaulio kaulas apsaugomas nuo tirpimo ir pakitimų. Tai reiškia, kad šimtu procentų atkuriamos natūralios dantų funkcijos“- apie dantų implantų privalumus pasakoja gyd. T. Andziulis.

Dantys estetiškai ir funkcionaliai atkuriami ant implantų tvirtinant fiksuojamus protezus. Laikantis įprastų burnos priežiūros priemonių, implantai nesukelia jokios komplikacijų rizikos ir patikimai tarnauja ilgus metus. Taip ne tik atkuriama estetiška šypsena, kramtymo funkcija, bet pacientui suteikiamas ir maksimalus komforto bei pasitikėjimo savimi jausmas.

Kviečiame nedelsti ir drauge su T. Andziulio klinikos specialistais atrasti naują, Jums idealiausiai tinkamą dantų atkūrimo būdą!

Registracija internetu Kontaktai