Gydytojai odontologai Tomas Andziulis ir Jolanta Leškevičiūtė pastebi, kad vis dar gajus mitas, jog protezavimas reikalingas tik garbaus amžiaus asmenims, senjorams. Visgi, rezultatai, kuriuos galima pasiekti šiuolaikinio dantų protezavimo dėka, yra labai aktualūs įvairaus amžiaus pacientams. Kokie estetiniai ir funkciniai dantų protezavimo privalumai bei galimybės?

shutterstock 1087592033

Dantų laminatės

Nusidėvėjusių dantų atkūrimas

Su dantų nusidėvėjimo problemomis susiduria paties įvairiausio amžiaus pacientai, tad išgirdus apie protezavimą laminatėmis, nereikėtų klaidingai mąstyti, kad tai – tik senjorams tinkamas dantų atkūrimo būdas. Laminatėmis išgaunamas rezultatas nereikalauja ypatingos priežiūros, atrodo natūraliai, patraukliai ir yra ilgaamžis. Dantų nusidėvėjimas yra visiškai natūralus procesas: jie gali pagelsti, nutrupėti, nuskilti ar įtrūkti. Tokie netobulumai ne tik pakeičia dantų išvaizdą, sukelia psichologinį diskomfortą, dantų jautrumą, bet ir gali būti rimtesnių dantų problemų pranašas. „Pakitusią dantų išvaizdą ir funkciją galima atkurti dantų laminančių pagalba. Šios estetinės restauracijos gaminamos iš ypač plono porceliano arba kompozito. Jų dėka atkuriami nusidėvėję, įskilę ir nudilę dantys. Taip pat atgaunamas prarastas dantų baltumas.“ – teigia gydytoja odontologė-ortopedė Jolanta Leškevičiūtė.

Prarastų dantų atkūrimas

shutterstock 742483420

Dantų implantas

Bedantystės problema taip pat gali aplankyti įvairaus amžiaus asmenis. Jų netenkama ne dėl senyvo amžiaus, o dėl ligų ir laiku nepradėto gydymo. Uždelsus gydymą, kartais vienintele išeitimi lieka pažeisto danties šalinimas. „Implantacijos procedūra yra tinkama praradus tiek vieną, tiek daugiau dantų.

Ji leidžia pilnai atkurti kramtymo, fonetikos, estetikos ir kitas funkcijas. Praradus dantis, tirpsta žandikaulio kaulas, šalia esantys dantys patiria didelę apkrovą ir greičiau dėvisi. Tuo tarpu implantacijos pagalba, apsaugomas kaulinis audinys bei tausojami gretimi dantys ir visi burnos audiniai.“ – tikina gydytojas odontologas Tomas Andziulis. Dantys, atkurti ant implantų, atrodo labai natūraliai, prie jų greit priprantama, atgaunama ne tik galimybė valgyti visavertišką maistą, bet ir sugrįžta pasitikėjimas savimi. Be to, tinkamai prižiūrint atliktas restauracijas, implantais galima džiaugtis ilgus dešimtmečius ar net visą gyvenimą. Jei šypsena Jūsų nebetenkina, nes dantys nusidėvėjo, nuskilo, prarado natūralia spalvą arba susidūrėte su dantų netekimu, kviečiame atvykti į T. Andziulio odontologijos kliniką bei aptarti Jūsų problemų sprendimo būdus su patyrusiais gydytojais odontologais!

Registracija internetu Kontaktai