Vis dar gaji nuomonė, kad dantų netekimas – natūrali senėjimo proceso dalis. Atrodo lyg ir logiška, kad senstant dantys silpnėja ir pradeda kristi. Gyd. odontologas-implantuojantis gydytojas Tomas Andziulis teigia, kad dantų netenkama įvairiame amžiuje ir dėl labai skirtingų priežasčių. Kartais šį skausmingą procesą paskatina ir mitai apie dantų bei burnos priežiūrą. Kokie jie?
Mitas nr.1: šiuolaikinė mityba nekenkia dantims
Šiuolaikinis žmogus turi galimybę mėgautis bet kokiais norimais patiekalais, jo racionas platesnis nei bet kada anksčiau. Tai reiškia ir kokybiškesnę mitybą, tiesa..? Gydytojai nesutinka. Kad ir kaip būtų paradoksalu, neretai danties praradimas susijęs su šiuolaikiniu gyvenimo būdu, o konkrečiau, su mitybos racionu. Gyvename nuolatiniame skubėjime, todėl įprastais užkandžiais tampa daug angliavandenių, cukraus turintis maistas. Pusgaminiai ir perdirbti produktai tampa ne tik puikia alternatyva skubantiems: dažnai juos renkamės ir dėl to, kad jie skanesni nei natūralūs, neapdoroti valgiai.
Netinkama mityba ir intensyvus gyvenimo būdas neabejotinai turi įtakos prastėjančiai dantų būklei. Angliavandenių ir cukraus vartojimas itin pažeidžia natūralią burnos pusiausvyrą, skatina dantų ir dantenų ligų vystymąsi. Kai kurios ligos sukelia riziką netekti vieno ar kelių dantų, o kraštutiniais atvejais prarandami visi dantys.
Mitas nr.2: silpni dantys – visada paveldimi
Pasitaiko, kad pacientai prastą dantų būklę pateisina genetika. Vis dėlto, atidi ir kruopšti burnos priežiūra bei higiena padeda išsaugoti sveikesnius dantis. Pasak gyd. T. Andziulio, dantų pažeidimų ir net netekimo priežastimi dažnai būna burnoje besikaupiantys maisto likučiai: tai puiki terpė daugintis bakterijoms, kurios ir sukelia įvairias burnos ertmės ligas.
Būtina skirti pakankamai laiko pasirūpinti savo burnos higiena ne tik ryte ir vakare, bet ir po valgių bei užkandžių. Dienos metu pavalgius, patartina burną praskalauti vandeniu, o esant galimybei ir burnos skalavimo skysčiu.
Mitas nr.3: vizitas pas specialistą – tik atsiradus danties skausmui
Skaudantys dantys – signalas apie besivystančias ligas, o delsimas kelia riziką dantų netekti. Pas gydytoją odontologą būtina lankytis profilaktiškai, t.y. net ir tuomet, kai nejaučiamas joks skausmas. Reguliarūs vizitai pas specialistą leidžia anksti pastebėti dantų ligų požymius ir išvengti rimtesnių bėdų.
Dantų atkūrimas ant dviejų implantų
Mitas nr.4: netekus danties – nebūtina skubėti
Anot gyd. Tomo Andziulio, žmonės labai klysta manydami, kad praradus dantį galima atidėlioti jo atkūrimo procesą. „Netekus vieno ar kelių dantų, laikas yra pagrindinis veiksnys, garantuojantis sėkmingą, paprastesnį ir pigesnį jų atkūrimą“, – sako gyd. Tomas Andziulis ir išvardija, kas nutinka, kai burnoje paliekamos ertmės, atsiradusios dėl iškritusių dantų:
-
Sunkiau kramtyti maistą, todėl gali kilti virškinimo problemų;
-
Tampa sudėtinga aiškiai tarti įvairius garsus, todėl pradedama neaiškiai kalbėti
-
Laiku neatkūrus dantų, ima nykti žandikaulio kaulas;
-
Keičiasi veido bruožai, atsiranda įdubimas žanduose, išryškėja raukšlės, o tai sukelia nepasitikėjimo savimi jausmą.
Netekus dantų, svarbu neatidėlioti jų atkūrimo proceso. Kuo ilgiau delsiama, tuo brangesnė bus atstatymo kaina, mat reikės papildomų sinuso dugno pakėlimo arba kaulo augmentacijos procedūrų. Verčiau nedelsiant užsiregistruoti gydytojo konsultacijai, kurios metu su pacientu aptariamos dantų atkūrimo galimybės ir parenkamas tinkamiausias metodas.
Viso pasaulio gydytojai odontologai vienbalsiai sutinka, kad implantacija yra efektyviausia dantų atkūrimo procedūra, o dantų implantai yra ne tik ilgaamžiai, bet ir itin natūralūs. Pacientai greitai pamiršta, jog burnoje turi implantus ir gali vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu bei plačia šypsena.
Jeigu norite apie šį unikalų metodą sužinoti daugiau ir džiaugtis nepriekaištingai atkurtais dantimis, lauksime Jūsų T. Andziulio odontologijos klinikoje!