Liepos mėnuo jau skaičiuoja paskutines dienas, o tai reiškia, kad vasara kaip reikiant įsibėgėjo. Atostogaudami kiekvienas iš mūsų norime atsipalaiduoti, pamiršti visas problemas ir mėgautis saulės spinduliais bei kitais malonumais. Tačiau ne retam iš mūsų smagų laiką apkartina vis dažniau pasireiškiantis dantų skausmas, kuris sujaukia planus.

033new

Vienas iš esminių žingsnių, siekiant turėti sveiką šypseną, yra profilaktiniai vizitai pas odontologą. Net ir kruopščiai prižiūrėdami savo dantis ir valydami juos kiekvieną dieną po kelis kartus negalime užtikrinti visapusės švaros. Dėl to dažnai atsiranda ėduonis, kuris suformuoja iš karto nepastebimas skylutes, sukeliančias skausmą. Nesprendžiant problemos, pažeidimas gali nukeliauti į gilesnius audinio sluoksnius – dentiną, pulpą ir šaknų kanalus.

Ilgainiui pasireiškia itin nemalonus jausmas: esame kur kas jautresni šaltam ir kietam maistui, negalime ramiai miegoti dėl stipraus maudimo žandikaulio, smilkinio, ausies srityse, kyla temperatūra. Dažniausiai dantis būna tarsi pakeltas, jį sunku sukąsti, o pereinamoji raukšlė pradeda tinti. Nesikreipiant pagalbos, uždegimas gali išsivystyti iki osteomielito (žandikaulio kaulo uždegimo), pradėti lūžti vainikėlio sienelės, kas sukelia papildomas traumas burnos gleivinei.

Jeigu norite atostogas pradėti su sveika ir gražia šypsena, pradėkite tuo rūpintis kuo anksčiau. Bent kelias savaites prieš apsilankykite pas specialistą ir atlikite profesionalią burnos higieną, pasirūpinkite, ar neturite stipriai ėduonies pažeistų dantų. Tam tikrais atvejais, pašalinus audinį, išsivysto įvairios uždegiminės reakcijos, todėl prireikia laiko, kol dantenų skausmas ar tinimas praeina. Be to, prieš išvykdami, su savimi turėkite būtiniausias burnos ertmės priežiūros priemones: dantų pastą, šepetėlį, tarpdančių siūlą ir skalavimo skystį. Taip pat įsidėkite ir tablečių nuo skausmo, esant nenumatytoms situacijoms.

Planuojate vykti į kelionę ir norite, kad joks dantų skausmas nesugriautų planų? Kviečiame apsilankyti „T. Andziulio odontologijos klinikoje“ profilaktinei apžiūrai, kurios metu pasirūpinsime visapuse Jūsų burnos ertmės sveikata. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu Kontaktai