Kartais pacientai galvoja, kad po dantų implantacijos burnos higienai nereikės skirti tiek daug dėmesio, nes dantys ant implantų – dirbtiniai. Tačiau nepaisant to, kad šie dantys yra nenatūralūs, juos prižiūrėti reikia taip pat kruopščiai.

isore9

Dantų implantas – tai dirbtinė danties šaknis. Implantacijos metu į paciento žandikaulį yra įsukamas mažas metalinis varžtelis, kuris pakeičia trūkstamo natūralaus danties šaknį. Prigijus implantui, ant jo pritvirtinamas dirbtinis dantis, vadinamas vainikėliu.

Nors abi šios naujojo danties dalys yra pagamintos iš modernių ir kokybiškų medžiagų, implantų tarnavimo laikas, kaip ir visos Jūsų burnos ertmės sveikata, daugiausiai priklauso nuo jų priežiūros. Ant dirbtinių dantų taip pat kaip ir ant natūralių kaupiasi bakterijos, o Jūsų dantenos išlieka tokios pat pažeidžiamos. Mikrobams patekus tarp danties implanto vainikėlio ir dantenų, gresia tokios dantenų ligos kaip gingivitas ir periodontitas.

Laimei, išskirtinės priežiūros dirbtiniams dantims neprireiks. Tiek natūralius, tiek dirbtinius dantis valykite porą kartų per dieną (ryte ir vakare), bent kartą per dieną naudokite tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį. Nepamirškite naudoti liežuvio valiklio, o norėdami užtikrinti visapusišką dantų apsaugą nuo ėduonies, naudokite vieno danties šepetėlį.

vidus4

Kas 4–6 savaites keiskite tiek dantų šepetėlį, tiek liežuvio valiklį nauju. Taip pat šias priemones reikėtų keisti persirgus infekcinėmis ligomis, pvz: gripu, viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, pūliuojančia angina ir pan., po profesionalios burnos higienos procedūrų.

Profesionalią burnos higieną atlikite bent kartą per pusmetį. Jos metu nuo dantų bus pašalintos apnašos, akmenys ir kiti nešvarumai. Dar viena iš mūsų rekomendacijų – bent kartą metu apsilankykite pas gydytoją odontologą profilaktiškai.

Turite daugiau klausimų apie implantų priežiūrą? Kreipkitės į „Andziulio odontologijos kliniką“!

Registracija internetu Kontaktai