Teigiama, kad su prastu burnos kvapu susiduria kone kas antras žmogus, todėl, jei ir Jūs turite šią problemą, stipriai išsigąsti nereikėtų. Ką reikėtų daryti? Ieškoti priežasties, kodėl Jus persekioja blogas burnos kvapas ir pabandyti jo atsikratyti. Pateikiame negalavimų, dėl kurių Jūsų burnos kvapas gali būti nemalonus, sąrašą ir kviečiame pasirūpinti savo sveikata.

074

Virškinamojo trakto ligos

Viena iš dažniausiai pasitaikančių blogo burnos kvapo priežasčių – įvairios virškinamojo trakto – stemplės, skrandžio ir žarnyno – ligos, tokios kaip, gastroezofaginis refliuksas, skrandžio uždegimas, opaligė. Jei skundžiatės padidėjusiu rūgštingumu, sunkiai virškinate maistą, dažnai skauda skrandį, didelė tikimybė, jog turite virškinamojo trakto problemų ir Jums reikėtų apsilankyti pas gydytoją gastroenterologą.

Iš burnos sklindančio angliarūgštės kvapo priežastimi gali būti nejudančio žarnyno sukeltas vidurių užkietėjimas.

Sergant virškinamojo trakto ligomis, labai svarbi mityba. Valgyti patartina dažnai, kas 3–4 valandas, rekomenduojama nebūti alkanam ir po to nepersivalgyti, mityba turi būti reguliari. 3 val. prieš miegą valgyti nepatartina.

Vidaus organų ir kitos ligos

Yra ir daugiau lėtinių ligų, kurios gali sukelti blogą burnos kvapą. Sutrikus inkstų veiklai, žmogui iš burnos gali sklisti žuvies kvapas, o dėl nevaldomo diabeto gali atsirasti acetono kvapas. Specifinis amoniako kvapas gali būti rimtos vidaus organų ligos požymis. 

Kvėpavimo takų infekcijos, tokios kaip bronchitas, sinusitas ar net paprasčiausias peršalimas, taip pat gali prastinti burnos kvapą.

Burnos ertmės problemos

Blogas burnos kvapas gali būti ir palydovas žmonių, sergančių burnos ertmės (dantenų uždegimo, periodontito) ligomis. Reguliari burnos ertmės priežiūra šiuo atveju yra pirmoji apsauga nuo prasto kvapo. Valykite dantis bent porą kartų per dieną (ryte ir vakare), bent kartą per dieną naudokite tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį. Nepamirškite naudoti liežuvio valiklio, o kas 4–6 savaites tiek jį, tiek dantų šepetėlį pakeiskite nauju.

Siekdami išlaikyti sveikus dantis, bent kartą per pusmetį atlikite profesionalią burnos higieną ir apsilankykite odontologijos klinikoje, kur bus įvertinta Jūsų dantų būklė. Nepamirškite – Jumis visada pasiruošę pasirūpinti T. Andziulio klinikos specialistai, užsukite!

Registracija internetu Kontaktai