Norint, kad estetinio plombavimo rezultatai išliktų ilgus metus, labai svarbu tinkamai prižiūrėti dantis ir burnos ertmę. Andziulio odontolgijos klinikos gydytoja odontologė-ortopedė Jolanta Leškevičiūtė dalinasi patarimais, kurie padės užtikrinti ilgą estetinio plombavimo tarnavimą.


pirma6

Dažančiais produktais mėgaukitės atsakingai

„Po estetinio plombavimo, tą pačią dieną reikėtų vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų. Pigmentai, esantys juose, gali įsigerti į plombą ir nudažyti ją, tad estetinė išvaizda bus sudarkyta. Plombavimo dieną reikėtų vengti ir lūpų dažų, dažančių vazelinų, nes jie taip pat turi pigmentų, kurie gali patekti ant dantų.“ – sako gydytoja odontologė-ortopedė J. Leškevičiūtė. Ji priduria, kad prabėgus dienai po plombavimo, plomba jau bus pilnai sukietėjusi ir pigmentai į ją nebeprasiskverbs. Tiesa, net ir sukietėjus plombai, patariama atidžiai ringtis dažančius produktus. Gydytojos teigimu, galima ir toliau mėgautis juoda kava, arbata, raudonuoju vynu, tačiau pavartojus šiuos produktus, rekomenduojama išskalauti burną, ir, praėjus 30 min., išsivalyti dantis.

Burnos higiena – nepamainoma

„Neapleiskite dantų ir burnos higienos. Dantis patartina valyti ultragarso šepetėliu arba minkštu mechaniniu šepetėliu du kartus per dieną. Nepamirškite naudoti ir tarpdančių bei liežuvio valymo priemonių: tarpdančių siūlo, šepetėlių, liežuvio valiklio. Naudokite burnos skalavimo skystį, vieno danties šepetėlį.“ – pataria gydytoja odontologė-ortopedė J. Leškevičiūtė. Tik tinkamai prižiūrint dantis, estetinio plombavimo rezultatas liks maksimaliai nepakitęs ilgus metus ir džiugins Jus gražia šypsena. Reikėtų nepamiršti reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną bei nepamiršti profilaktinių vizitų siekiant įvertinti dantų būklę. „Patartina kas metus apsilankyti dantų poliravimo procedūrai. Po jos, plombos atgauna baltumą, pirminį blizgesį ir pašalinamos susikaupusios apnašos. Kas pusmetį taip pat svarbu atlikti dantų higieną.“ – primena gydytoja. Ji taip pat skatina vengti abrazyvių, balinančių dantų pastų, nes jos keičia plombų spalvą, mažina jų blizgesį.


antra3

Iššūkis plomboms – mechaniniai pažeidimai

Viena didžiausių grėsmių atliktų restauracijų (o taip pat ir sveikųjų dantų) ilgaamžiškumui – nevalingas griežimas naktimis, arba bruksizmas. Gydytoja atkreipia dėmesį, kad kenčiant nuo bruksizmo, naktį reikėtų dėvėti specialias bruksizmo kapas. Jų pagalba tiek Jūsų dantys, tiek estetinės plombos bus apsaugotos nuo susidėvėjimo, nudilimo ir skilinėjimo. Iš savo raciono patartina išbraukti pernelyg kietą maistą, nepiktnaudžiauti juo, atsikratyti įpročio kramtyti kietus saldainius, ledo kubelius, gliaudyti riešutis, kadangi plombos gali skilti. O plomboms skilus, nedelsti ir kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją odontologą. Apie mechaninius pažeidimus gali įspėti padidėjęs dantų jautrumas. Tokiu atveju gydytoja odontologė-ortopedė J. Leškevičiūtė rekomenduoja naudoti jautrumą mažinančias dantų pastas, taikyti remineralizuojančią terapiją ir apsilankyti pas gydytoją patikrai, kurios metu bus nustatomos padidėjusio jautrumo priežastys. Jeigu norite susipažinti su visais estetinio plombavimo privalumais ir gauti išskirtinį dantų atkūrimo pasiūlymą, kviečiame apsilankyti Andziulio klinikoje! Čia Jūsų laukia išsami konsultacija su estetinės odontologijos profesionale, gyd. J. Leškevičiūte.

Registracija internetu Kontaktai