Dėl slidžių kelių ir šaligatvių šaltuoju metų laiku padidėja rizika paslysti, pargriūti ir patirti traumą. Dažna jų – išmuštas ar nuskeltas dantis. T. Andziulio odontologijos klinikos specialistų teigimu, dantų traumos – viena iš rimčiausių problemų, su kuriomis susiduria gydytojai odontologai ir jų pacientai. Traumos patiriamos to visai nesitikint, todėl, pasak gydytojų, labai svarbu žinoti, kaip teisingai elgtis, nes nuo to priklauso, ar pavyks išsaugoti dantį.

isorine2

Dantų traumos gali būti įvairaus sunkumo – gali nuskilti tik nedidelė danties dalis, tačiau gan dažna traumos pasėkmė – danties išmušimas. Nuskilus dančiui, reikėtų surasti nulūžusį danties fragmentą, kuris galės būti panaudotas danties atstatymui, ir su juo kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą. Kai traumos metu išmušamas dantis, reikia pasistengti surasti išmuštą dantį, nuplauti jį po tekančiu šaltu vandeniu, grąžinti į vietą ir prikąsti servetėlę. Jei nėra galimybės to padaryti, geriausia nuplautą dantį patalpinti į transportavimui skirtą terpę, o jei jos neturite – pieną. Jeigu ir pieno gauti sudėtinga, dantį galima laikyti už žando ir kuo greičiau kreiptis skubios pagalbos į odontologą. Tokiais atvejais, laiku sugrąžinus dantį į vietą, galima išlaikyti jį gyvą. Kuo greičiau tai padarysite, tuo didesnė bus tikimybė išsaugoti dantį, užtikrinti geresnes ateities prognozes ir užkirsti kelią komplikacijoms.

Jeigu nuosavo danties nepavyko išsaugoti, pažangiausias būdas atkurti trūkstamus dantis – dantų implantacija. Dantų implantacija gali būti pasitelkiama ne tik išmušus dantį – neretai traumos metu pažeidžiama danties šaknis ir atsiranda problemos, kurių terapinio gydymo būdu išspręsti nebeįmanoma.

implantacija2

Dantų implantacija

Dantų implantai ne tik atrodo natūraliai bei labai estetiškai, bet ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys. Siekiant sustabdyti kaulo nykimo procesą, gydytojai pataria netekus danties neatidėlioti implantacijos procedūros. Delsiant, savo vietas gali pakeisti ir kiti dantys, žemėti sąkandis ar net pasikeisti veido struktūra, dėl blogai sukramtyto maisto atsirasti virškinimo problemų. Vėliau gali tekti atlikti kaulo priauginimą ir šalia esančių pažeistų dantų gydymą. Kuo ilgiau delsiama atkurti dantį, tuo sudėtingesnė ir ilgesnė procedūra ir didesnės išlaidos laukia ateityje.

Kartais danties trauma atrodo nereikšminga ir iš karto dėl gydymo nesikreipiama. T. Andziulio odontologijos klinikos specialistai atkreipia dėmesį, kad ir po kiek laiko pastebėjus pakitusią danties spalvą, jautrumą terminiams dirgikliams ar susidariusį pūlinį, reikėtų nedelsti ir registruotis pas gydytoją odontologą.

Registracija internetu Kontaktai