Kiekvieno vizito pas odontologą metu norime sužinoti kiek įmanoma daugiau vertingų patarimų apie dantų sveikatą. Norint, kad artėjantis vizitas pas odontologą būtų kuo naudingesnis, rekomenduojame jam pasiruošti. Kaip tai padaryti?

isore13

Pasiruoškite klausimų

Prieš artėjantį vizitą rekomenduojame sudaryti Jums aktualiausių klausimų sąrašą gydytojui. Odontologas mielai atsakys į Jūsų klausimus apie burnos ertmės sveikatą – dantis, dantenas, netikėtai kylantį dantų skausmą ar pernelyg didelį jautrumą, ligas, higienos įpročių svarbą.

Jei pastebėjote naujus negalavimus ar simptomus (pavyzdžiui, žandikaulio traškesį dantų skausmą, jautrumą temperatūrų pokyčiams), pasikalbėkite apie tai su gydytoju. Specialistas paaiškins galimas sutrikimo priežastis, o, įvertinęs dantų būklę, paskirs optimaliausią gydymo variantą.

Be to, svarbu pasikonsultuoti ir tokiais atvejais, kai atsiranda dantenų kraujavimas, negyjančios opos burnoje, žandikaulio skausmai, griežimas dantimis. Visuomet naudinga daugiau sužinoti apie burnos higieną, Jums tinkamiausią dantų pastą ar dantų šepetėlį, kurį specialistas gali išrinkti atsižvelgdamas į Jūsų dantų būklę.

Praneškite apie vartojamus medikamentus

Odontologui svarbu panešti ir apie naujus vaistus, kuriuos pradėjote vartoti, kadangi bendra sveikatos būklė itin susijusi su burnos sveikata, o tam tikros ligos gali daryti įtaką dantims (kaip, pavyzdžiui, cukrinis diabetas dažnai lemia periodonto ligas).

vidus5

Be to, kai kurie vartojami vaistai gali turėti šalutinių poveikių, kurie susiję su dantimis ar dantenomis. Vienas dažniausių – burnos džiovimas. Negydomas burnos sausumas alina visą burnos ertmę, lemia nemalonų burnos kvapą, skatina ėduonies susidarymą.

Lankykitės reguliariai

Primename, kad pas gydytoją odontologą vertėtų 1–2 kartus per metus. Vizitų metu gydytojas įvertins Jūsų dantų būklę, jeigu matys poreikį paskirs gydymą ir suteiks naudingų rekomendacijų įvairiomis odontologinėmis temomis.

Kviečiame savo dantų sveikata pasirūpinti T. Andziulio odontologijos klinikoje, kurioje Jus pasitiks profesionalūs ir nuoširdūs savo srities profesionalai!

Registracija internetu Kontaktai