Įprasta manyti, kad dantų netekimas gresia tik senjorams, tačiau tai yra mitas, kadangi su tuo susiduria įvairaus amžiaus pacientai. Priežastys gali būti įvairios: nelaimingas atsitikimas, genetika, netaisyklinga burnos higiena ir pan. Laimei, šiandien odontologijos srityje danties atstatymas nėra sudėtinga procedūra, o patyrę gydytojai odontologai gali atkurti net ir visus prarastus žandikaulio dantis.

Andziulio klinika 302

Gyd. odontologas T. Andziulis

Žandikaulio dantų atkūrimo metodai

Netekus daugumos ar visų dantų, pacientai gali rinktis du bedančio žandikaulio atkūrimo metodus: išimamais protezais ant implantų arba fiksuotais neišsiimamais. Procedūra gali būti atliekama tiek viršutiniame, tiek apatiniame žandikaulyje, skiriasi tik pojūtis po dantų restauracijos, estetinė išvaizda ir kt.

Pacientui pasirinkus išimamus protezus ant implantų, gydytojas odontologas į žandikaulį įsriegia 2 implantus–lokatorius, ant kurių vėliau tvirtinama išimama plokštelė. Siekiant pagerinti plokštelės stabilumą, toks tvirtinimo būdas yra efektyvus, tačiau nereikėtų pamiršti, kad plokštelę kiekvieną vakarą vis tiek reikės išsiimti. Sprendimas – dantų atstatymas fiksuotais protezais.

Pacientams, nusprendusiems pasirinkti fiksuotus neišimamus protezus, pats ekonomiškiausias pasirinkimas – visi ant 4 (All–on–4) metodas. Šios procedūros metu įsriegiami 4 dantų implantai, ant kurių vėliau atstatomi visi prarasti žandikaulio dantys. To pakanka norint atkurti ne tik estetinį vaizdą, bet ir visas dantų funkcijas. Jeigu dėl kokių nors priežasčių toks dantų atstatymo metodas pacientui nėra tinkamas, gydytojas odontologas gali įsriegti daugiau implantų, kad būtų pasiektas norimas rezultatas, o burnoje jaustųsi maksimalus komfortas.

shutterstock 1780338638

Dantų atkūrimas pasitelkus 6 implantus

Atstatomų dantų procedūros trukmė

Kiekvienas dantų atkūrimo atvejis yra individualus – procedūra gali trukti nuo 45 min. iki 2 val. Paprastai įsriegtų implantų prigijimo laikotarpis trunka kelis mėnesius. Iki tol gydytojas odontologas pritvirtina laikiną protezą. Atkuriamų žandikaulio dantų procedūros eiga Atstatant prarastus žandikaulio dantis, išskiriami 2 svarbiausi etapai. Pirmas – gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu įvertinama paciento situacija, konsultuojama ir pritaikomas tinkamiausias gydymo metodas. Vėliau seka pasiruošiamieji dantų atstatymo darbai. Jeigu žandikaulio kaulas yra aptirpęs – pirmiausia taikoma jo augmentacija. Vėliau jau įsriegus implantus, gijimo laikotarpis gali trukti apie 3–5 mėnesius, todėl labai svarbu laikytis gydytojo odontologo nurodymų. Implantams prigijus, padaromas dantų lanko atspaudas, pagal kurį pagaminami individualūs paciento sąkandį atitinkantys protezai.

Prarasti dantys – tai dar ne nuosprendis. Kreipkitės pagalbos į mūsų klinikos gydytojus odontologus, kurie pasiūlys tinkamiausią dantų atstatymo būdą, o Jūs susigrąžinsite malonumą vėl plačiai šypsotis.

Registracija internetu Kontaktai