Dantų skausmo priežastys gali būti įvairios, tačiau vakare prasidedantis ir naktį varginantis intensyvus skausmas dažniausiai įspėja apie danties pulpos, kitaip vadinamos danties nervu, uždegimą (pulpitą), kuriam reikalingas skubus gydymas.

045 copy

Pulpa – tai mažas kraujagyslių, nervų ir limfagyslių raizginys, esantis danties viduje po emaliu ir dentinu. Šis skausmingas uždegimas dažniausiai kyla negydomam ėduoniui pažeidus emalį bei dentiną ir į pulpą patekus bakterijoms. Pulpitas gali apimti vieną ar kelis dantis. Pulpoje esančioms bakterijoms pažeidus danties nervą, gali kilti infekcija. Apie ją įspėja itin stiprus skausmas, ypač suintensyvėjantis kandant. Nesikreipiant dėl gydymo, ši infekcija gali išplisti į kitas kūno dalis – sinusus, žandikaulį ar netgi smegenis ir grėsti sunkiomis komplikacijomis.

Danties nervo uždegimo priežastis gali būti ir nuolatinis danties traumavimas dėl stipraus sukandimo ar griežimo dantimis (bruksizmo). Pulpitas taip pat gali prasidėti dėl danties pažeidimo patyrus traumą, dančiui lūžus ar skilus ir atsivėrus pulpai. Šiuo atveju danties šaknies kanaluose gali išsivystyti lėtinis uždegimas, o simptomai pasireikšti tik praėjus kuriam laikui. Todėl, patyrus traumą, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju odontologu ir atlikti reikiamus tyrimus.

Siekiant išvengti komplikacijų ir sudėtingesnio gydymo, nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą reikėtų, jeigu vargina ašrus, ūmus, plintantis danties skausmas, dantis tampa labai jautrus šalčiui, karščiui, pastebimai patamsėja, patinsta dantenos, pakyla temperatūra.

Specialistas nustatys negalavimo priežastį ir atliks reikiamą gydymą. Esant danties nervo uždegimui, Jums prireiks endodontinio ( kitaip – danties šaknų kanalų) gydymo. Jeigu iš karto vykti į kliniką negalite, nemalonius simptomus patariama malšinti vaistais nuo skausmo (ibuprofenu, paracetamoliu ir kt.). Tačiau vizito pas gydytoją neatidėliokite, nes delsimas gali nulemti komplikacijas.

T. Andziulio klinikoje dantų šaknų kanalų gydymą atlieka patyrę gydytojai endodontai. Žinome, kad kokybiškas danties kanalų gydymas neįmanomas be mikroskopo, todėl endodontiniam gydymui ir pergydymui pasitelkiame modernų, itin didelės raiškos mikroskopą, leisiantį pastebėti net menkiausius pažeidimus ir užtikrinti Jums aukščiausią gydymo kokybę.

Registracija internetu Kontaktai