Pirmasis vizitas pas gydytoją odontologą vaikui turėtų būti maloni patirtis – taip neišsiugdys baimė apsilankyti pas odontologą ateityje. Tinkamai paruošus vaiką apsilankymui pas odontologą ir išmokius tinkamai rūpintis dantimis, dantų sveikata išliks gera ilgus metus. Šiame straipsnyje „T. Andziulio odontologijos klinikos“ specialistai paaiškina, kaip paruošti vaiką pirmajam vizitui pas odontologą.

039

Kada apsilankyti pirmą kartą?

Pirmieji pieniniai dantys vaikui pradeda dygti 5–7 gyvenimo mėnesį. Kartais jie pradeda dygti anksčiau (pavyzdžiui, 3 mėnesį) arba atvirkščiai – sulaukus pirmojo gimtadienio. Pirmųjų dantukų dygimas tiek vaikui, tiek tėveliams gali būti sunki patirtis.

Mūsų klinikos odontologai teigia, kad pirmą kartą vaiką parodyti odontologui reikėtų išdygus pirmajam dantukui. Tas pats ir su dantų priežiūra – pradėjus dygti pirmiesiems pieniniams dantims, jų nederėtų apleisti ir iškart imti jais rūpintis.

Pirmojo vizito metu vaikui bus sukuriama draugiška ir linksma erdvė, mažylis turės progą pamatyti odontologo kabinetą ir klinikos personalą. Apie mažųjų dantų higienos ypatumus, rekomendacijas, patarimus Jums papasakos mūsų specialistai.

Delsti pasirodyti – neverta

Esminė sąlyga išlaikyti sveikus dantis nuo mažų dienų – teisingų dantų priežiūros įpročių formavimas. Patariame nelaukti, kol ėduonis stipriai pažeis Jūsų vaiko dantis, o apsilankyti tuomet, kai pradeda dygti pirmieji pieniniai dantys. Siekiant apsaugoti vaiką nuo dantų ligų, išdygus dantims pas odontologą reikia lankytis reguliariai.

Mažamečio norą lankytis pas odontologą išugdo būtent tėvai, tad nuo mažens turėtumėte pasakyti savo vaikui, kad dantų priežiūra yra labai svarbi sveikatos dalis ir dantis kasdien reikia kruopščiai prižiūrėti. Visgi bandydami paaiškinti vaikui apie dantų priežiūrą ir odontologo darbo specifiką, stenkitės nesukelti vaikui įtampos. Gydytojas odontologas yra tam, kad pasirūpintų gera burnos ertmės sveikata.

Vaiko parengimas odontologo apžiūrai

Prieš atvykstant paaiškinkite vaikui, kad gydytojas odontologas nesukels jokio skausmo pasižiūrėdamas į dantis – reikės tik išsižioti ir gydytojas įvertins dantų būklę. Galite pasakyti, kad pirmiausia odontologas suskaičiuos dantukus ir pasakys, ar kuriam nors iš jų reikia gydymo.

Tik gydytojas odontologas gali pasirūpinti, kad pieniniai dantys neiškristų per greitai ir būtų sveiki. Jeigu vaikui reikia dantų gydymo, vertėtų paaiškinti, kad gydytojas neketina sužeisti ar sukelti skausmo – tik pagydyti sugedusį dantuką, kad jis ir vėl būtų sveikas.

Vizito pas odontologą neturėtų baimintis nei vaikai, nei suaugę. Tikimės, kad šie patarimai padės paruošti vaiką pirmajam vizitui, į kurį kviečiame „T. Andziulio odontologijos klinikoje“! Mūsų specialistai, sukaupę ilgametę patirtį, suteiks Jūsų vaikui kiek įmanoma didesnį komfortą pirmojo vizito metu.

Registracija internetu Kontaktai