Sveiki ir gražūs dantys – kiekvieno iš mūsų siekiamybė. Norėdami turėti nepriekaištingą šypseną, svarbu suformuoti tinkamus burnos higienos įgūdžius dar ankstyvoje vaikystėje. Kadangi pačiam vaikui tai padaryti sunku, gydytojai rekomenduoja į šį procesą įsitraukti tėvus bent iki 6–7 metų. Kasdienė kruopšti dantų priežiūra užkirs kelią įvairių infekcijų ir ligų atsiradimui, ugdys vaiko savarankiškumą ir supratimą, kodėl tai daryti yra svarbu.

07 2

T. Andziulio odontologijos klinikos specialistai dalinasi naudingais patarimais, ką daryti, kad dantų valymas taptų ne nuobodžiu, o įtraukiančiu ir įdomiu procesu. Laikantis žemiau pateiktų rekomendacijų, sveiki ir balti dantys bus užtikrinti.

  • Higienos priemonės. Atsiradus pirmiesiems dantukams, į kasdienę rutiną svarbu įtraukti dantų valymą. Parinkite dantų šepetėlį pagal vaiko amžių ir pastą, turinčią fluoridų, kurie yra vieni geriausių ėduonies prevencijos būdų.
  • Pirmasis apsilankymas pas odontologą. Išdygus pieniniams dantukams, pirmojo vizito metu tėvai supažindinami su priežiūros svarba, rekomenduojamos tinkamos priemonės ir mityba. Vyresnio amžiaus vaikams parodomi odontologiniai instrumentai, papasakojama, kodėl svarbu prižiūrėti dantis.
  • Sektinas pavyzdys. Laikykitės tokių pačių burnos higienos įpročių, kokių norite, kad laikytųsi ir Jūsų vaikas: kartu valykitės dantis du kartus per dieną, venkite cukraus ir kitų kenksmingų maisto produktų.
  • Pieninių dantų gydymas. Pieniniai dantys yra tokie pat svarbūs, kaip ir nuolatiniai, kadangi susikaupęs kariesas gali sukelti uždegimą. Vaikui per anksti netekus dantų, gali atsirasti sukandimo problemų.

Jeigu abejojate, kaip tinkamai prižiūrėti savo mažojo šeimos nario dantukus, kviečiame užsiregistruoti pirminei konsultacijai T. Andziulio odontologijos klinikoje. Čia dirbantys specialistai ne tik suteiks naudingų patarimų, bet ir pasidalins higienos priemonių rekomendacijomis. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu Kontaktai