Norime, kad gydymas praeitų sklandžiai. Į visus klausimus Jums atsakys gydytojas, tačiau esant poreikiui, peržiūrėkite mūsų parengtą atmintinę.

Dantų implantacija

Po dantų implantacijos galite jausti nežymų skausmą ir patirti kraujavimą. Tokiu atveju uždėkite sterilų tamponėlį ir prikandus palaikykite maždaug pusvalandį. Vartokite gydytojo Jums paskirtus vaistus, tačiau venkite kraują skystinančių vaistų: jie stabdo kraujo krešėjimą, gali sukelti kraujavimą.

Dantų protezavimas

Po dantų protezavimo gali jaustis nežymus skausmas ir svetimkūnio jausmas burnoje: tai normalu, organizmui reikia laiko prisitaikyti. Tačiau jei pastebėjote, kad naujas protezas trukdo sukąsti dantis ar sukėlė intensyvų skausmą, nekentėkite ir susisiekite su gydytoju odontologu.

Dantenų recesijos gydymas

Po dantenų gydymo kurį laiką galite jausti maudimą ar skausmą. 2 savaites negalima valyti dantų, nes tai gali pakartotinai traumuoti vis dar jautrias dantenas. Burną reguliariai skalaukite gydytojo paskirtu skysčiu. Venkite karšto, aštraus maisto.

Danties šalinimas

Po danties šalinimo, praėjus nuskausminimui ir veido tirpimui, galite valgyti. Parą po procedūros venkite karšto maisto ir gėrimų, alkoholio, rinkitės minkštą maistą. Gausiai gerkite skysčius, kramtykite sveikąja puse. Jei danties šalinimas buvo sudėtingas, galimas patinimas po procedūros. Kelias paras po danties šalinimo venkite intensyvaus fizinio krūvio.

Profesionali burnos higiena

Parą po procedūros nerekomenduotina vartoti stipriai dažančių gėrimo ir maisto produktų (juodos kavos, raudono vyno, arbatos, spalvotų limonadų ir kt.) bei rūkyti. Nemalonūs pojūčiai, dantenų kraujavimas ir jautrumas į karštį ar šaltį, po higienos procedūros - normalu, tačiau verta rinktis jautrumą mažinančią pastą ir naudoti minkštą šepetėlį. Šie pojūčiai paprastai išnyksta po kelių dienų

Endodontinis gydymas

Po dantų kanalų gydymo procedūros dantimis rūpinkitės kaip įprastai: kruopščiai valykite dantis ir skalaukite burną 2 kartus per dieną. Jeigu endodontinis gydymas tęstinis ir po procedūros uždėta laikina plomba, šia vieta nekramtykite kietų maisto produktų, nes galite pažeisti susilpnėjusį danties vainiką. Skausmas, jautrumas ar diskomfortas po endodontinio gydymo procedūros - normali būsena. Nepatogumas daugumai pacientų praeina po kelių dienų. Pasitarkite su gydytoju: jis rekomenduos nuskausminančių vaistų.

Estetinis plombavimas

Po procedūros porą dienų nevartokite dažančių gėrimų ir maisto produktų (pvz. juodos kavos, raudono vyno, mėlynių, burokėlių ir t.t.). Venkite kietų maisto produktų, vartokite kruopščiai susmulkintą maistą, mat estetiškai plombuoti dantys gali nuskilti. Nepamirškite kasdieninės dantų priežiūros rutinos. Atidžiai rinkitės dantų pastą: po estetinio plombavimo netinka abrazyvinių medžiagų turinčios, ar balinimo efektą suteikiančios dantų pastos.