Profesionalios burnos higienos metu ultragarsiniu skaleriu pašaliname kietas dantų apnašas, poliruojame dantų paviršių. Tai – profilaktinė procedūra, padedanti išsaugoti sveikus dantis.
Kam reikalinga burnos higiena?
Ši procedūra būtina ir itin naudinga absoliučiai visiems! Vaikams, nėščiosioms, pacientams prieš odontologinį gydymą ar turintiems rimtų dantų problemų. Net jei Jūsų dantys visiškai sveiki, rekomenduojame reguliarų apsilankymą burnos higienisto kabinete.
Burnos higienos svarba: | ||
---|---|---|
Jos dėka išvengsite gingivito, periodontito bei kitų burnos ertmės ligų; |
Pašalina akmenis bei apnašas, kurių neįveikia net geriausias dantų šepetėlis; |
Po procedūros dantys tampa akivaizdžiai baltesni; |
Burnos higienos eiga
Dažniausiai ši procedūra visiškai neskausminga, tačiau jautrius dantis turintiems pacientams galime atlikti vietinę nejautrą. Profesionalios burnos higienos metu ultragarsiniu skaleriu pašaliname kietas dantų apnašas, poliruojame dantų paviršių. Dantys balinami emalį saugančiomis medžiagomis.
Štai ir viskas! Po 30-90 minučių iš gydytojo kabineto išeisite su gaivesne ir baltesne šypsena.
Ką reikėtų žinoti po procedūros:
Registracija internetu Kontaktai
PROFESIONALI BURNOS HIGIENA (DANTŲ AKMENŲ IR APNAŠŲ ŠALINIMAS)
BENDROJI INFORMACIJA
Mūsų burna – tai virškinimo sistemos pradinė dalis. Ją sudaro burnos ertmė ir burnos organai (dantys, liežuvis, dantenos, seilių liaukos). Dantis, kaip ir akis, nosis, yra gyvas organas. Danties viduje yra nervas (pulpa). Aplink dantį išsidėstęs kraujagyslių tinklas. Be viso to, burnoje vyrauja ir bakterijos, kurių galima rasti iki 1000 rūšių. Burnos ertmė yra atvira augimo sistema, kurioje bakterijos dauginasi arba yra pašalinamos pvz., taisyklingai valantis dantis. Bakterijos vyraujančios mūsų burnose sukelia dvi pagrindinės burnos ir dantenų ligas: dantų eduonį bei periodontitą, dar kitaip vadinama parodontozę, kuri sukelia šiuos simptomus: blogą burnos kvapą, kraujuojančias, išburkusias dantenas, dantenų atsitraukimą, dantų jautrumą, skausmą bei danties netekimą. Visų šių simptomų priežastis yra bakterijos, dantų apnašas bei dantų akmenys, kurių patys namuose negalime pašalinti be specialisto pagalbos.
Dantų akmenys gali būti virš dantenų- gerai vizualiai matomi apžiūros metu. Po dantenomis esantys dantų akmenys aptinkami zonduojant periodontologiniu zondu ir panaudojant vaizdą didinančią optiką.
PROCEDŪROS ESMĖ, TIKSLAS IR ATLIKIMO BŪDAS
Profesionali burnos higiena, tai – dantų akmenų ir apnašų šalinimas. Ši procedūra atliekama prieš bet kokį planuojamą odontologinį gydymą ar procedūrą. Procedūros tikslas yra pašalinti minkštas ir kietas dantų apnašas, atstatyti bei gydyti dantenų sveikatą.
Profesionalios burnos higienos metu, pacientui išaiškinama individualios burnos higienos svarba, parenkamos tinkamos priemonės ir išmokoma jomis teisingai naudotis, atliekamas periodontologinis ištyrimas, kišenių matavimas, šalinami virš ir po dantenomis esantys dantų akmenys, nulyginamas dantų šaknų paviršius, atliekamas pigmentinio apnašo šalinimas ir dantų poliravimas. Procedūros metu naudojamas ultragarsinis skaleris bei rankiniai periodontologiniai instrumentai. Antiseptiniu tirpalu atliekamas dantenų kišenių praplovimas. Profesionali burnos higiena atliekama vaizda didinčią optiką.
Burnos higiena, atliekama pasitelkiant optika, leidžia higienistui matyti daug geriau nei plika akimi, būti tikslesniam ir pašalinti nešvarumus tose vietose, kurių nesimatytų įprastos burnos higienos metu. Dirbant su optika yra matomas daug kartų padidintas vaizdas: dantų akmenys po dantenomis, apnašas vyraujantis ant dantų paviršių. Visa tai reiškia, kad yra pasiekiamas daug geresnis burnos higienos rezultatas, o nepašalintų apnašų kiekis sumažinamas iki minimumo.
PAVOJAI JEIGU PROCEDŪROS BUS ATSISAKYTA
Esant dantų akmenims, reikalinga atlikti profesionalią burnos higieną, alternatyvios procedūros ar priemonių kitokiam dantų akmenų šalinimui nėra. Neatliekant procedūros, ant dantų virš ir po dantenomis ir toliau kaupiasi mikroorganizmų sankaupos, kas ilgainiui sąlygoja lėtinį dantenų uždegimą, dantenos tampa paraudusios, išburksta, kraujuoja, ko pasekoje pacientas jaučią blogą burnos kvapą, prasideda patologinių kišenių formavimąsis, kaulo tirpimas, dantenų rececijos, bei dantų paslankumas, kuris lemia danties netekimą ateityje.
REKOMENDACIJOS IR PERSPĖJIMAI PO PROCEDŪROS
Po procedūros galimas kraujavimas apie 30min, pirmą parą dėl nedidelio kraujavimo seilės gali būtų rausvos spalvos. Rekomenduojama nevalgyti po procedūros apie 1val. Jeigu buvo atliktas nuskausminimas procedūros metu, rekomenduojame nevalgyti kol jausite aptirpimą, kad neprisikastumėte lūpos ar liežuvio. Po dantų poliravimo soda ar poliravimo pasta, rekomenduojame pirmą parą vengti pigmentuotų maisto produkų(kava, arbata, raudonas vynas, burokėliai, bent 24val., nerukyti ir kt.). Jeigu buvo atliktos fluoridų aplikacijos, reikėtų vengti 24val., pieno produktų. Po profesionalios burnos higienos kartais galite jausti nedidelį skausmą, kuris laikui bėgant praeina savaime. Būtina laikytis visų individualios burnos higienos instrukcijų, kurias nurodė burnos higienistas.
Registracija internetu Kontaktai
VOKIEČIŲ KOMPANIJOS „DMG Dental“ SUKURTA „ICON“ GYDYMO SISTEMA (BALTŲ DĖMIŲ ŠALINIMAS BEI PRADINIO KARIESO PLITIMO SUSTABDYMAS)
BENDROJI INFORMACIJA
Infiltracinės ėduonies gydymo sistemos „Icon“ kūrėjai – „DMG Dental“ (Vokietija). Šią mikroinvazinę gydymo procedūrą taiko tarpdančių karieso ir „baltų, gelsvų ir rusvų dėmių“ plitimo stabdymui bei šalinimui. Procedūros esmė – sunaikinti ėduonies židinius pirminėse stadijose, užpildant ir sustiprinant emalį specialia Icon derva, dantims suteikiama tolygi spalva. „Icon“ sistema veiksminga, kai pirminis kariesas yra pažeidęs emalį ir pirmąjį dentino trečdalį. Gilesnius dentino pažeidimus gydome gręžiant ir plombuojant, tai gali nustatyti tik gydytojas konsultacijos metu.. Taikant „Icon“ sistemą negręžiame dantų, todėl dantų audiniai lieka sveiki. Iki šiol baltos, rusvos, gelsvos pavienės ar apimančios daugiau danties paviršiaus dėmelės buvo gręžiamos ir dengiamos estetinėmis plombomis taip išgaunant tolygią danties spalvą. Gręžiant ir plombuojant visada kažkiek pažeidžiami ir sveiki danties audiniai, o su ,,Icon“ to išvengiame.
BALTŲ DĖMIŲ ATSIRADIMO PRIEŽAZTYS
Baltos emalio dėmės gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, fluorozės, vaikystėje patirtų danties traumų, genetinių faktorių, tačiau dažniausiai – tai paviršinis kariesas, kuomet netinkamai rūpinames individualia burnos higiena. Dantų kariesas – tai danties struktūros suirimas, atsirandantis veikiant įvairiems mikroorganizmams sąveikaujant su angliavandeniais. Paviršinis danties kariesas dar kitaip yra vadinamas emalio demineralizacija ir pasireiškia būtent kaip balta dėmė ant danties paviršiaus, kurios neįmanomą pašalinti kitomis prevencinėmis priemonėmis.
KODĖL REKOMENDUOJAME „ICON“ GYDYMĄ.
Tai yra mikroinvazinis gydymas, nesukeliantis skausmo ar jautrumo, negręžiant ir neplomduojant dantų, todel danties audiniai lieka sveiki. Laiku pastebėjus pirmines karieso stadijas, galima išgydyti dantį ir užkirsti kelią tolimesniam plitimui. Su „Icon“ sistema pažeistas emalis impregnuojamas specialiu infiltrantu, kuris hermetiškai užsandarina danties audinių pažeidimus ir apsaugo dantį nuo išorinių pažeidimų. „Icon“ sistema sustiprina pažeidimo vietą bei veikia kaip barjeras saugantis dantį nuo rūgščių poveikio, ant infiltruoto danties ženkliai mažiau kaupiasi bakterinis apanašas. Gydymas šia sistema yra visiškai neskausmingas, pacientas nejaučia diskomforto. Pašalinus dėmeles dantys atrodo estetiškiau. Procedūros metu naudojamos tik specialios medžiagos, kurios neerzina ir nežaloja danties audinio. Moksliškai įrodyta, jog „Icon“ gydymas yra net 89% veiksmingesnis nei taikant įprastas fluoro terapijas. Gydymas atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiems, ar po ortodontinio gydymo.
Reikia papildomos informacijos? Skambinkite +37060706275 arba palikite savo telefono numerį: