Dantų balinimas

 Dantų spalvą lemia daug veiksnių.

Dantų spalvą lemia daug veiksnių: genai, patirtos traumos, mitybos įpročiai, rūkymas. Ją neigiamai veikia kava, arbata, raudonasis vynas, gazuoti gėrimai, tam tikri maisto produktai, ypač vaisiai ir daržovės, antibiotikai ir kai kurie kiti vaistai. Spalvą keičia pernelyg didelis fluoridų, aptinkamų geriamajame vandenyje, tam tikruose gėrimuose ar dantų pastoje, kiekis. Dantys tamsėja dėl prastos burnos higienos ir amžiaus: senstant net sveiki dantys pamažu netenka baltumo, gelsta arba pilkėja. Vienų žmonių emalis tiesiog tamsesnis nei kitų. Tinkama burnos higiena išsaugo ir išlaiko natūralią dantų spalvą, tačiau jos nekeičia.

Klinikoje siūlomi šie balinimo būdai:

 • balinimas namuose, naudojant balinamąjį gelį ir kapas;
 • balinimas odontologijos klinikoje Philips ZOOM naujos kartos kabinetinio dantų balinimo sistema.

Philips ZOOM! WiteSpeed – tai saugi naujos kartos kabinetinio dantų balinimo sistema. Klinikininiais tyrimais patvirtinta, kad su ZOOM! WhiteSpeed dantis išbalinsite iki 8 atspalvių vos per 1 valnadą! LED lempa skleidžia mėlynos spalvos šviesos bangos spektrą ir aktyvuoja balinimo gelį, todėl dantys išbąla greičiau. Pacientai balinimo procedūros metu jaučiasi patogiai, nes tik ZOOM! balinimo geliuose yra amorfinio kalcio fosfato (ACP), kuris užpildo emalio paviršiaus mikrodefektus, jis tampa lygesnis ir blizgesnis bei sumažina dantų jautrumą. WhiteSpeed – tai pirmoji Philips ZOOM! lempa, kurios šviesos intensyvumą galima reguliuoti net procedūros metu, nes yra trys intensyvumo lygiai (žemas, vidutinis ir aukštas)! Vis dėl to, svarbiausia tai, kad balinimo gelio vandenilio peroksido koncentracija yra 6 proc. ir tai atitinka naujosios ES Kosmetikos direktyvos reikalavimus (2012 m.).

Philips ZOOM! WhiteSpeed privalumai:

 • Philips ZOOM! – tai efektyvi ir saugi kabinetinio dantų balinimo sistema.
 • Dantys gali išbalti net iki 8 atspalvių.
 • Balinimo gelio pH yra neutralus.
 • Balinimo gelio sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato (ACP).
 • Balinimo gelio sudėtyje esančio vandenilio peroksido koncentracija – tik  6%!
 • Atitinka naujausius  ES Kosmetikos direktyvos reikalavimus (2012 m.) dėl vandenilio peroksido koncentracijos (1%-6%)!

Iš 500 pacientų, kuriems buvo atlikta ZOOM balinimo procedūra, net 96 proc. liko labai patenkinti procedūra ir gautais rezultatais.

balinimas

 Poveikis danties struktūrai:

 1. Danties struktūra išlieka nepakitusi, tuo tarpu organinės kilmės pigmentinės dalelės tampa šviesesnės .
 2. Nepažeidžiama emalio struktūra ir nesukeliama jo demineralizacija, nes gelio pH yra neutralus ir naudojimo metu nesusidaro jokie temperatūriniai pokyčiai.
 3. Kalcio jonai stiprina danties struktūrą.

Poveikis pulpos audiniams:

 1. Nesukelia pulpos pažeidimų.
 2. Nėra pavojaus sutrikdyti pulpos gyvybingumą.
 3. Gali pasireikšti laikinas dantų jautrumas (iki 4 dienų)

Poveikis burnos gleivinei:

 • Profesionalaus dantų balinimo metu minkštieji audiniai yra izoliuojami ir apsaugomi nuo galimo sudirginimo ar nudeginimo.

Odontologo vaidmuo:

 • Dantų balinimas ZOOM sistema atliekamas odontologijos klinikoje, todėl pacientas gali jaustis užtikrintas, kad procedūra yra saugi ir atliekama atsižvelgiant į individualią kiekvieno paciento būklę.

Dantų balinimo procedūros privalumai:

 • Sustiprėja savigarbos jausmas ir pagerėja gyvenimo kokybė.
 • Padidėja odontologinis IQ.
 • Atsiranda motyvacija išlaikyti procedūros metu pasiektus rezultatus (pagerėja burnos higiena ir dantenų sveikata, pacientai stengiasi atsisakyti rūkymo ir kitų žalingų įpročių).
 • Pasiekiami ilgai išliekantys rezultatai (1-5 metai), kurių ilgalaikiškumas priklauso nuo paciento gyvenimo stiliaus, mitybos, burnos higienos įpročių.
 • Gali būti, kad daliai pacientų nebereikės kartoti dantų balinimo procedūros ateityje.

Dantų balinimo procedūra nerekomenduojama:

 1. nėščioms ar kūdikį žindančioms moterims;
 2. jaunesniems nei 18 metų asmenims;
 3. tiems, kurių jautrios dantenos;
 4. tiems, kurių priekiniuose dantyse įdėtos plombos (plombos nebąla, tad po procedūros gali skirtis dantų spalva).

Dantų balinimo mechanizmas:

balinimo mechanizmas

Organiniai junginiai, vadinami chromoforais, suteikia spalvą molekulėms. Chromoforai tampa šviesesni, kai nutraukiamos jungtys tarp anglies atomų. Klinikiniais tyrimais patvirtinta, kad geltonos dėmės absorbuoja mėlyno spektro šviesą, todėl anglies atomai skyla lengviau. Proceso metu šviesinamos tik organinės kilmės dėmės, o dantų struktūra lieka nepakitusi.