Protezavimas

Dantų protezavimas yra dantų atkūrimo metodika medžiagomis, iš kurių laboratorijoje gaminami dirbtiniai dantys.

Dantų protezavimas yra dantų atkūrimo metodika medžiagomis, iš kurių laboratorijoje gaminami dirbtiniai dantys arba kitos protezo sudėtinės dalys.

Protezai gali būti daromi iš įvairių rūšių medžiagų, kurios skiriasi savo fizikinėmis savybėmis, estetiniu vaizdu ir kaina.

Plastikiniai vainikėliai ar tiltai paprastai vadinami laikinaisiais protezais dėl plastiko trumpaamžiškumo. Kruopščiai padaryti protezai iš plastiko gali atrodyti ganėtinai gražiai, tačiau jie greitai praranda savo estetines savybes: pakeičia spalvą, netenka blizgesio ir nusitrina.

Metalo  keramikos vainikėliai. Pastaruoju metu buvo  ko gero, viena populiariausių protezų rūšių Lietuvoje ir kitose išsivysčiusiose šalyse. Kokybiškai pagaminti metalokeramikiniai protezai yra ilgalaikiai, estetiškai priimtini  ir santykinai nebrangūs. Metalokeramikiniai protezai, palyginti su natūraliais dantimis, paprastai atrodo truputį pilkesni, jie neturi natūraliam dančiui būdingo skaidrumo. Neretai ties dantenomis atsiranda tamsi metalo juostelė, todėl jie tinkamesni krūminiams dantims protezuoti.

Bemetalės keramikos protezų gamyboje nenaudojamas metalas. Didžioji dalis bemetalės keramikos, susideda iš dviejų dalių: tvirto keraminio karkaso ir estetiškai atrodančios apdailinės keramikos (pav. cirkonio oksido bemetalės keramikos karkasas). Taigi, skaidrus bemetalės keramikos karkasas atrodo gražiau ir natūraliau negu neskaidrus ir tamsus metalokeramikinis protezų karkasas, todėl šios konstrukcijos protezai populiarėja protezuojant priekinius dantis.

Mikroprotezu vadinama grupė konstrukcijų, pašalinančių mažą arba vidutinio didumo vieno danties vainiko defektą. Joms priklauso įklotas, užklotas ir laminatė. Įklotas ir užklotas yra danties restauracijos būdai, leidžiantis atkurti kramtomųjų dantų kramtomąjį paviršių arba jo dalį ir apsaugoti likusias silpnąsias danties struktūras nuo galimo skilimo. Paprastai tariant, užklotas yra tiesiog didelis danties vainiko įklotas, iš viršaus uždengiantis nors vieną kramtomąjį gumburą/paviršių, ir griežtos ribos tarp pastarųjų restauracijos būdų nėra. Jei įkloto matmenys dideli, tikslingiau vartoti terminą „užklotas“, tačiau tai nereiškia, jog konstrukcija keičiasi iš esmės.

Įklotų ir užklotų analogu, vadinama laminatė. Ji uždengia visą danties (dažniausia priekinio) priekinį paviršių. Paprastai laminatės dedamos siekiant pagerinti estetinį burnos vaizdą.

Naujos kartos protezavimo sprendimas – “Straumann Pro Arch” 

Pacientai, praradę visus dantis apatiniame ar viršutiniame žandikaulyje, dažnai net nesvarsto implantavimo procedūros dėl klaidingos nuomonės, jog tai sudėtinga ir brangiai kainuoja. Jau šiandien vietoj varginančių išimamų dantų protezų rinkitės naujos kartos protezavimo sprendimą –  “Straumann Pro Arch.” Ir Jūsų gyvenimo kokybė sugrįš su plačia šypsena.

 Pažangi technologija. Staumann naujos kartos protezavimo sprendimo pranašumas yra tas, kad šiuo atveju protezai tvirtinami prie įsriegtų implantų. Jums niekada nebereikės jų išimti ar jaudintis, kad protezai netikėtai iškris. Be to, kad ir kiek dantų būtumėte netekę, visiems vieno žandikaulio dantims atkurti užteks vos 4 – 6 implantų.

 Natūralių dantų pojūtis. Fiksuotais protezais bet kokį maistą sukramtysite lengvai ir patogiai – visai kaip natūraliais dantimis. Priešingai nei iššimami protezai, šie nedengia gomurio, todėl nebeliks kliūčių mėgautis patiekalų skoniais ir iš naujo atrasti valgymo malonumą.

 Maksimali estetika. “Straumann “ naujos kartos protezavimo sprendimas – ne tik praktiškas pasirinkimas, bet ir maksimalus estetinis rezultatas. Fiksuotų protezų gamybos technologijos šiandien yra tokios pažangios, kad skirtumą tarp jų ir natūralių dantų pastebėti dažnai gali tik juos apžiūrintis gydytojas.

 1 VIZITAS : Tyrimas ir konsultacija. Šio vizito metu gydytojas Jus apžiūrės, padarys rntgeno nuotrauką, įvertins burnos sveikatos būklę, suderins su Jumis gydymo planą ir paskirs impalntacijos datą. 

 2 VIZITAS: Implantacija ir laikinieji protezai. Šio vizito metu gydytojas Jums: Įsriegs implantus. 4 – 6 implantų reikalingų visų vieno žandikaulio dantų protezavimui, įsriegimo operacjia užtruks vos 90 minučių. Ši operacija nesudėtinga ir neskausminga, todėl jai atlikti užteks ir įprasto nuskausminimo – visai tokio paties, kaip gydant skaudantį dantį. Jei panorėsite, ant ką tik įsriegtų implantų iškart pritvirtins laikinus protezus.

 3 VIZITAS: Siūlų išėmimas. Pas gydytoją būsite pakviesti vėl užsukti praėjus maždaug savaitei po implantacijos. Užtruksite tik keletą minučių.

 4 VIZITAS: Šio vizito metu gydytojas ant įsriegtų implantų pritvirtins specialiai Jums pagamintus nuolatinius protezus. Šie protezai tvirtinami tik prie jau prigijusių implantų. 

Naujos kartos protezavimo sprendimas „Straumann Pro Arc“ – tai ne vien estetiškai atkurti dantys. Tai Jūsų patogumas bei šypsena kasdien ir visam gyvenimui.

 Išimami protezai

Išimami protezai gali būti naudojami kaip laikinas arba pastovus dantų pakaitalas.Išimami dantų protezai yra pagal individualų užsakymą pagamintos dantų restauracijos priemonės, kurias reikia periodiškai išimti ir išvalyti. Jie yra nebrangūs ir greitai pagaminami.

  • Plokštelė
  • BreFlex plokštelė
  • Bio Dentaplast lankas 

Dauguma žmonių renkasi lanksčius, BreFlex protezus, nes jie geriau patenkina tiek praktinius, tiek estetinius poreikius ir sukelia didesnį komforto pojūtį. Lankstūs BreFlex dantų protezai suteikia pasitikėjimo kalbant, valgant, o svarbiausia – besišypsant.

 Lankstus BreFlex protezų mechanizmas leidžia dantų restauracijos priemonei geriau prisitaikyti prie Jūsų burnos judesių, jie yra gerokai patogesni.

Lankstūs protezai susilieja su natūraliais burnos audiniais ir tampa beveik nepastebimi. Jie ypač:

  • patvarūs ir ilgaamžiai,
  • lengvi,
  • patogūs,
  • beveik nepastebimi,
  • neinvaziniai,
  • nesukelia alergijų,
  • 100 % neišskiria monomero.