Vaikų odontologija

Mes siekiame įgyvendinti prevencinės odontologijos principus.

Pagrindinis vaikų odontologo tikslas yra teikti kokybiškas dantų priežiūros paslaugos vaikams ir paaugliams. Mes siekiame įgyvendinti prevencinės odontologijos principus, stengiamės ugdyti žmonių sąmoningumą ir padėti jiems suvokti burnos sveikatos svarbą, skatiname rūpintis burnos higiena nuo pat kūdikio gimimo.

Pieniniai dantys labai svarbūs nuolatinių dantų vystymuisi. Nuo pieninių dantų priklauso nuolatinių dantų dygimo vieta. Jei vaikas anksti praranda pieninį dantį, nuolatiniai dantys gali pasislinkti į jo vietą ir sukelti nuolatinių dantų problemų.

Pieniniai dantys yra svarbūs dėl kelių priežasčių: sveiki, tvirti dantukai leidžia vaikui gerai sukramtyti maistą, sveikai maitintis, aiškiai formuoti tarimo ir kalbėjimo įpročius. Sugedę pieniniai dantys sukelia skausmą, gali pakenkti nuolatinių dantų užuomazgoms.

Norint išsaugoti sveikus dantis, kaulus ir minkštuosius burnos audinius, reikia laikytis pilnavertės mitybos įpročių. Maisto produktų įvairovė padeda išvengti karieso bei kitų dantų problemų. Dauguma užkandžių, kuriuos valgo vaikai, sukelia kariesą, todėl mažieji turėtų maitintis tik sveiku maistu, pavyzdžiui, daržovėmis, neriebiu jogurtu ir sūriais, nes šie produktai stiprina dantis.

Pirmąjį vaiko apsilankymą pas gydytoją-odontologą derėtų planuoti jau po jo pirmojo gimtadienio. Svarbiausia vizito dalis yra susipažinti su gydytoju. Malonus pirmasis apsilankymas skatins pasitikėjimą medikais ir suteiks vaikui ramybės pojūtį per būsimus vizitus.

Profilaktika

Pirmuosius pieninius dantukus reikėtų valyti drėgna marle 2 kartus per dieną. Nuo vienų metų rekomenduojame pradėti naudoti kūdikiams skirtą dantų šepetėlį su itin minkštais šereliais. Maždaug dvejų metų amžiaus vaikus jau galima mokyti naudotis šepetėliu. Tėvai turėtų savo mažyliams parodyti, kokiais judesiais valyti dantis. Maždaug 2,5–3 metų vaikus, kai jie jau geba išsiskalauti burną ir nenuryja dantų pastos, laikas pamokyti naudotis dantų pasta. Dantis reikia valyti 2–3 minutes po pusryčių ir vakarienės, šluojamaisiais judesiais nuvalyti liežuvį, naudoti vaikiškas dantų pastas.

Tėvai turėtų padėti vaikui valyti dantis, iki šiam sukaks 7–8 metai, nes mažamečiai neįstengia jų kruopščiai išsivalyti patys.

Klinikoje teikiamos paslaugos: pieninių ir nuolatinių dantų gydymas, padengimas silantais.