Viena iš dažniausiai pasitaikančių periodonto ligų – gingivitas, kuris atsiranda dėl burnos ertmėje susikaupusių apnašų, bakterijų. Lankantis profilaktiniams vizitams pas odontologą, pašalinus esamus nešvarumus ir pradėjus tinkamai rūpintis savo dantimis, uždegimas praeina. Tačiau ignoruojant šią problemą, susiduriama su periodontitu, o tokiu atveju galima netgi netekti dantų.

010

Pagrindinės ligos priežastys

Dažniausiai gingivitas atsiranda dėl mikroorganizmų ant dantų ir aplink – tai apnašos, kuriose esančios bakterijos gali sukelti ėduonį, periodonto problemas, infekcijas. Ilgainiui pradeda formuotis gelsvą atspalvį turintys akmenys, dirginantys dantenas, sukeliantys uždegimą, dėl ko pasireiškia lengvas kraujavimas. Apnašos sukelia imuninį atsaką, dėl kurio atsiranda įvairiausios komplikacijos, o tarp jų ir dantų praradimas.

Bręstant, išgyvenant menopauzę, menstruacijas, laukiantis kūdikio, sergant onkologinėmis ligomis, ŽIV ar diabetu, dantenos taip pat būna padidėjusio jautrumo. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į vartojamus vaistus, žalingus įpročius, mitybą (vitamino A trūkumas siejamas su šiomis problemomis), mitybą, pasidomėti, ar šeimoje nėra asmenų, sirgusių gingivitu.

Gingivito požymiai

Jeigu dantenų uždegimas nėra stiprus, gali nebūti jokių pastebimų pokyčių, tačiau gingivitui pažengus dantenos bus ryškiai raudonos, patinusios, kur kas jautresnės, minkštesnės. Valantis dantis ir naudojant siūlą, atsiras kraujavimas, halitozė, jausite blogą burnos kvapą. Tokiu atveju svarbu nedelsti ir kreiptis pagalbos pas gydytoją odontologą.

Jeigu jaučiate prieš tai paminėtus simptomus, kviečiame savo burnos ertmės sveikatą patikėti „T. Andziulio odontologijos klinikos“ profesionalams. Registruokitės pirminei konsultacijai, kurios metu įvertinsime Jūsų būklę bei paskirsime patį geriausią gydymą. Iki susitikimo!

Registracija internetu Kontaktai