Kasdienė burnos higienos rutina – vienas iš svarbiausių žingsnių, norint turėti sveikus dantis. Žmonės, tinkamai ir reguliariai jais besirūpinantys, gali džiaugtis geresniu burnos kvapu, mažesniu bakterijų kiekiu ir ne tokiomis didelėmis ertmių problemomis. Tačiau svarbu nepamiršti, kad ne viskas būna susiję su priežiūra, kadangi dažnais atvejais burnos ertmės sutrikimams daug įtakos turi mūsų bendra sveikata.

027

Gydytojai pastebi, kad burnos ertmės problemos neigiamai atsiliepia ir bendrai žmogaus sveikatai. Pavyzdžiui, jeigu paciento dantentos yra stipriau pažeistos, atsiranda didesnė tikimybė patirti širdies smūgį, insultą, susirgti diabetu ar patirti priešlaikinį gimdymą. Todėl svarbu pradėti nuo mažų žingsnelių ir kiekvieną dieną (ryte ir vakare) kruopščiai prižiūrėti savo dantis. Į tai numojus ranka, apnašos kaupiasi, kol galiausiai atsiranda rimtų sveikatos problemų.

Profesionali burnos higiena – viena pagrindinių išeičių, norint apsaugoti savo kūną ir organizmą nuo ligų plitimo. Kadangi patys namuose negalime iki galo efektyviai pašalinti visų susikaupusių apnašų, reikia bent du kartus per metus lankytis pas burnos higienistą. Taip pat vizito metu specialistas galės nustatyti Jūsų odontologinės sveikatos sutrikimus. Svarbu žinoti, kad dantenų ligos padidina vėžio (krūties, plaučių, odos) riziką, taip pat turi įtakos nėščioms moterims pagimdyti per mažo svorio kūdikį.

Neapleiskite savęs ir skirkite daugiau laiko burnos higienai namuose. Pirmiausiai, valykite dantis šepetėliu du kartus per dieną ir naudokite tarpdančių šepetėlius. Norint išvengti dantenų ligų, reikia rūpintis ir mityba: valgykite sveiką, vitaminų A ir C turintį maistą. Venkite tabako, alkoholio, saldžių gėrimų ir kitų naudos organizmui neteikiančių medžiagų

Susidūrėte su burnos ertmės problemomis ir pastebėjote, kad bendra savijauta taip pat nėra pati geriausia? Kviečiame užsiregistruoti pirminei konsultacijai „T. Andziulio odontologijos klinikoje“. Čia dirbantys specialistai įvertins bendrą Jūsų burnos būklę ir paskirs reikiamą gydymą. Pasirūpinsime, kad ir vėl galėtumėte džiaugtis gyvenimu ir plačiai šypsotis.

Registracija internetu Kontaktai