Estetinis dantų plombavimas – tai viena pažangiausių ir efektyviausių odontologinių procedūrų, padedančių atkurti natūralią danties anatomiją, pažeistą įvairiausių defektų. Naudojant specialias medžiagas ir itin kokybišką įrangą, pasiekiama itin tikslių rezultatų, suteikiančių norimos šypsenos vaizdą bei didesnį pasitikėjimą savimi. Daugiau apie šį metodą ir jo teigiamą poveikį pacientui kalbamės su mūsų klinikos gydytoja Inga Beleckiene.

020

Kokia procedūros eiga?

  1. Išklausius paciento pageidavimus bei lūkesčius, atliekama nuodugni burnos ertmė analizė skaitmeniniais įrankiais, o prireikus – ir dantų kontūravimas.
  2. Esant defektams, užapvalinami kampai, paviršius nusmėliuojamas, kompozitas modeliuojamas prie danties. Jeigu plombos didelės, jos pašalinamos ir išvalomi po jomis esantys karioziniai audiniai.

Kada atliekamas estetinis dantų plombavimas?

Pasak specialistės, estetinis dantų plombavimas atliekamas esant nuskilimams, nudilimams, pleištiniams defektams, šalinant senas plombas ir išvalant po jomis esantį ėduonį. Taip pat ši procedūra taikoma norint pakeisti danties formą, panaikinti tarpus tuo atveju, kai ortodontinis gydymas to padaryti negali arba pacientas jo atsisako. Esant minimaliems pažeidimams, dantis atstatomas kompozicine medžiaga – kompozitu, kuris yra lengvai koreguojamas, užtenka vos vieno vizito. Kai turime sudėtingesnę situaciją su daugiau defektų, galime rinktis bemetalę keramiką.

Kaip ilgai trunka procedūra?

Kiekvieno paciento organizmas yra unikalus, todėl gydymo trukmė dažniausiai skiriasi. Pavyzdžiui, kartais užtenka 1–1,5 val. ir po minimalių korekcijų galime pasiekti norimą rezultatą: simetrišką, vienodos formos šypsenos liniją, atitinkančią dantis. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai vizitas trunka 5 ar daugiau valandų.

Kokios rekomendacijos po procedūros?

Atlikus estetinį dantų plombavimą, rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų ir tabako. Taip pat svarbu užtikrinti individualią burnos higieną, naudoti tinkamas priežiūros priemones, reguliariai lankytis pas specialistus bei bent kartą per metus nupoliruoti plombas.

Jeigu pastebėjote, kad Jūsų dantų audiniai yra stipriai paveikti įvairių pažeidimų ir nesate patenkinti savo šypsena, gali būti, kad Jums reikia atlikti estetinį plombavimą. Norėdami sužinoti apie savo burnos būklę daugiau, registruokitės konsultacijai ir atvykite į mūsų „T. Andziulio odontologijos kliniką“. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu Kontaktai