Dantų paslankumas yra savaime suprantamas vaiko raidos reiškinys, tačiau suaugusiam žmogui tai nėra normalu. Jeigu pastebėjote burnoje klibantį dantį, žinokite, kad tam daug įtakos turi įvairios odontologinės ligos, uždegimai ir traumos. Susiklosčius tokiai situacijai svarbu nedelsti ir kuo greičiau kreiptis į gydytoją periodontologą. Toks burnos ertmės sutrikimas, sukeldamas diskomfortą, ne tik trukdo pilnai mėgautis gyvenimu, bet ir gali progresuoti iki dar rimtesnių problemų.

017 2

Kai dantys juda, tai pastebime iš karto – pasidaro kur kas sunkiau kramtyti maistą. Jeigu ši problema nėra sprendžiama, kenčia aplink dantį esantys audiniai: pradeda tinti, rausti ar netgi kraujuoti. Taip pat dantų paslankumas gali atsirasti dėl dantenų ar kaulo ligų, infekcijų. Todėl pastebėjus kažką įtartino, rekomenduojame iškart kreiptis į gydytoją periodontologą. Pirminės apžiūros metu bus įvertinamas dantų paslankumo lygis ir priimtas sprendimas, ar dantį verta gydyti, ar jau reikia svarstyti apie šalinimo ar implantavimo galimybę.

Kartais dantų paslankumas gali būti išgydytas, tačiau jeigu gydymas nėra tikslingas ir dėl jo naudos pacientui abejojama, rekomenduojama dantį šalinti. Svarbu paminėti, kad šis klibantis burnos ertmės organas tirpdo šalia savęs esantį kaulą, nuo to kenčia dantenos ir galiausiai susiformuoja uždegimas, tinimas, kraujavimas. Tai gali turėti didelės įtakos ateityje, jeigu bus planuojama dantis protezuoti implantais – nepakankamas kaulo kiekis reikalaus kaulo augmentacijos, o tai kainuos papildomai: tiek laiko, tiek finansų.

Renkantis odontologijos kliniką, kurioje norima gydytis, svarbu turėti omenyje, kad dantų paslankumo problemai išspręsti reikalingi išsamūs tyrimai. Todėl vertėtų rinktis tokią įstaigą, kurioje visi reikalingi specialistai dirbtų vienoje vietoje, šiuo atveju – periodontologas ir implantuojantis gydytojas odontologas. Norint, kad būtų priimtas pats palankiausias ir priimtiniausias sprendimas, svarbu, kad odontologijos ekspertai galėtų pasitarti ir užtikrinti patį geriausią gydymą.

Jeigu jaučiate burnos ertmėje bent vieną klibantį dantį, raginame neignoruoti šios problemos ir kreiptis pagalbos. Kviečiame užsiregistruoti į T. Andziulio odontologijos kliniką, kurioje Jums bus atlikti visi reikalingi tyrimai ir Jumis bus tinkamai pasirūpinta. Mums svarbu, kad galėtumėte šypsotis ir gyventi be jokių rūpesčių!

Registracija internetu Kontaktai